Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3

Nudné neatraktivní play out? Kdepak. Brněnští diváci v hale Rondo se včera královsky bavili. Viděli krásné akce, svižný hokej a sedm branek. Boleslav vyhořela při oslabení a prohrála v Brně 3:4.

První vážnější akci zápasu předvedla brněnská dvojice Hubáček – Divíšek. První jmenovaný se rozjel z vlastního obranného pásma a na útočné modré křižnou přihrávkou našel Divíška. Ten však trefil nachystaného gólmana Schwarze.

Poté na několik minut přebrali iniciativu hosté. Několikrát střelecky zahrozil Sýkora, z otočky pálil Král, ale Hoviho nepřekonal.

Na začátku druhé třetiny v Rondu vzplály emoce. Sudí velmi příšně vyloučil domácího útočníka Varaďa a Boleslav záhy přesilovku využila. Boháč vypálil od modré, Hovi po teči kotouč jen vyrazil před sebe a Fabuš už neměl těžkou práci.

Chvíli nato hosté trestuhodně zahodili šanci na navýšení náskoku. Ve třech se řítili na jediného brněnského zadáka, ale Nouza místo přihrávky volil slabou střelu. Ve 32. minutě dobře zakombinovala brněnská elitní formace, ale dlouhý v dobré pozici minul boleslavskou branku.

O dvě minuty se v přesilovce prosadili i domácí. Richter vypálili modré, Schwarz neudržel puk ve své moci a Huml doklepával do prázdné branky – 1:1.

Ve 37. minutě Kometa dokonala obrat. I druhý gól přidala v přesilovce. Erat z mezikruží vypálil na Schwarze, ten neudržel puk a Dlouhý trefil poloodkryotu síť.

Hned na začátku třetí části mohla jít Kometa do dvoubrankového náskoku. Erat ale trefil jen Schwarze v rozkleku.

Kometa opět zazářila v přesilovce, v níž se letos trefila potřetí. Zubíček v čase 43:25 na modré napřáhl a golfovým úderem se trefil po víko.

Hosté však bleskově udeřili. Po 43 vteřinách Handlovský nenápadnou střelou nachytal Hoviho. A plodné momenty pokračovaly. Za dalších 33 vteřin Brňané znovu navýšili vedení, když se parádně trefil Svoboda, který se po nemoci vrátil na led.

Domácí pak několikrát podržel Hovi, který se vytáhl proti Jindrovi a Nouzovi. Přestřelka však pokračovala. V 51. minutě Boleslav opět snížila na rozdíl jediné branky, když se pohotově trefil Bahenský.

Hokej nahoru dolů pokračoval až do konce zápasu, ale Středočeši už nesrovnali.

Ve druhém zápase skupiny porazily Vary Kladno 4:3 po prodloužení a poslaly tak Boleslav zpátky na poslední místo.

Branky a nahrávky: 34. Huml (Brabenec, Richter), 37. Dlouhý (Erat, Zubíček), 44. Zubíček (Dopita), 45. Svoboda (Brabenec, Huml) – 23. Fabuš (Boháč, Macho), 45. Handlovský (Vrbata), 51. Bahenský (Fabuš, Macho).

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. Diváci: 7125.

Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček – Erat, Dopita, R. Dlouhý – Varaďa, Divíšek, Hubáček – Šindel, Huml, Brabenec – J. Svoboda, R. Procházka, Ludvík. Trenér: Jeřábek.

Mladá Boleslav: Schwarz – Duben, Žabka, Jindra, Lehikoinen, J. Kasík, Jiruš, Štěrbák – Nouza, T. Sýkora, Boháč – L. Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Macho, Bahenský – Gajovský, Vrbata, Handlovský. Trenér: Tlačil.