Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 4:1

Na zápas bude rád vzpomínat brněnský útočník Petr Hubáček. Ten ve 14. minutě pěkným švihem poslal Kometu do vedení a poprvé po návratu do Brna skóroval. Navíc si připsal stou branku v extralize.

Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně, ale brzy mohl poslat domácí do vedení Hubáček, ale chytrou tečí nepropasíroval kotouč mezi Schwarzovy betony.

V 9. minutě se ve stoprocentní tutovce ocitl domácí útočník Dlouhý, jenže tváří v tvář gólmanovi netrefil branku. O pět minut později už se Kometa dočkala. K Hubáčkovi se odrazil puk a ten pěknou ranou k tyči nedal Schwarzovi šanci.

Brňané vstoupili do druhé části ještě aktivněji než v první třetině a usadili se mladoboleslavském obranném pásmu.

Ve 27. minutě nadvakrát nebezpečně pálil Vondráček a Kometa stupňovala svůj tlak. Za pár vteřin odešel za sekání na trestnou lavici Handlovský a Brno udeřilo.

Bičánek tvrdě vypálil od modré, puk se zastavil až v síti a vyhnal gólmana z branky. Marka Schwarze vystřídal Michal Valent.

Ten se však ani nestačil rozchytat. Už po 32 vteřinách jej od modré propálil obránce Ovčačík – 3:0.

Boleslav ale zápas nezabalila. V polovině zápasu spálil velkou šanci Tomáš Nouza. O dvě minuty už se hosté poprvé radovali. Daniel Boháč si najel před branku pro skvělou Sýkorovu přihrávku a potrestal domácí, kteří trochu polevili.

Ve 35. minutě mohla Kometa znovu vést o tři branky. Brabenec našel před brankou Humla a ten trefil tyčku.
Kometa si i v poslední části hry hlídala vedení a v 50. minutě se znovu prosadila. Erat v rohu krásně zasekl kotouč a křížnou přihrávkou našel Divíška, který už neměl problém zamířit přesně.

Branky a nahrávky: 14. Hubáček (Ovčačík), 27. Bičánek (Erat, Dopita), 28. Ovčačík (Novák, Hubáček), 50. Divíšek (Erat, Dlouhý) – 32. Boháč (T. Sýkora).

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Kempný, Mojžíš, Ostrčil, Richter – R. Erat, Dopita, Dlouhý – Šindel, Divíšek, P. Hubáček – J. Svoboda, Huml, Brabenec – Korhoň, R. Procházka, Vondráček. Trenér: Jeřábek.

Boleslav: Schwarz (27. Valent) – Šterbák, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Jindra, Duben, Čížek – Bahenský, Král, Sup – Fabuš, Kracík, Macho – Gajovský, D. Vrbata, Handlovský – Nouza, T. Sýkora, Boháč. Trenér: L. Bukač ml.