Zítra večer bude v Metrostav Areně hokejový svátek. Boleslavští hokejisté budou od 17.30 hodin hostit pražskou Spartu, jednoho z kandidátů na zisk mistrovského titulu.

Hosté mají v sestavě spoustu zvučných jumen a svými ambicemi se nijak netají. Faktem je, že Sparta v začátku ligy příliš suverenitu neprojevuje.

okladem toho je i její prohra na ledě Budějovic v minulém kole 1:4. Přesto do Mladé Boleslavi přijíždí v roli favorita.

Boleslavští hokejisté po dvou výhrách nad Třincem a Znojmem naznačili, že by se mohli odpoutat z chvostu tabulky. Nadšení však přibrzdilo neúspěšné vystoupení v Pardubicích, kde prohra 0:5 byla příliš jednoznačná a znamenala opět propad na předposlední místo v tabulce.

Zvlášt smutná porážka v Pardubicích byla pro trenéra Jiřího Šejbu, který se vrátil do míst, kde s hokejem začínal i trénoval.

Boleslav v Pardubicích sice začala aktivně, ale postupem času se z ledu vytrácela a domácí tak mohli spustit pětibrankový brankostroj. Trenéra Šejbu pocho pitelně vysoká prohra v Pardubicích mrzela a hodnocení svých svěřenců shrnul lakonicky: „V Pardubicích jsme vyhořeli.“

Zítra večer budou moci boleslavští hokejisté složit reperát. Čeká je však kvalitní soupeř, velice atraktivní pro diváky. A domácí hokejisté se budou spoléhat právě na jejich podporu.