BK Mladá Boleslav – HC Znojemští Orli2:0

Pět minut před koncem extraligového zápasu objížděla Metrostav Arénu mexická vlna. Domácí fanoušci slavili první extraligovou výhru na boleslavském ledě.

Domácí vstoupili do zápasu s obrovskou chutí a odhodláním přidat k premiérové výhřě na lede Ocelářů další zářez na extraligové pažbě. Aktivním bruslením nutili Znojemské k faulům a hned druhou přesilovou hru dokázali využít. Po kombinační akci se dostal kotouč na levé křídlo, kde byl volný Kočí a ten propálil Trvaje.

Domácí pokračovali v atakování hostující branky a Trvaj se musel v brankovišti hodně otáčet. Boleslavští však v první třetině další branku nepřidali. Brankář Boleslavi Chábera se spíše nudil.

Hosté se ve druhé části hry zvedli hlavně v přesilových hrách. Domácí jim první z nich nabídli až v polovině zápasu a Orli nechali Cháberu zachytat. Těsně před koncem třetiny vybojoval puk Tomas a důrazný Král jej dostal do sítě. Ve třetí třetině si dokázali domácí hráči dvoubrankový náskok pohlídat.

Leo Gudas, asistent trenéra Mladé Boleslavi: "První třetinu jsme dnes odehráli velmi dobře, v polovině zápasu nás však začalo Znojmo přehrávat. Jsem rád, že se nám konečně začaly dařit přesilové hry."

Radim Rulík, trenér Znojma: "Naši hráči mne nezklamali z hlediska bojovnosti, ale neměli jsme dnes štěstí v koncovce. S koncovkou se trápíme, a před brankou soupeře nám chybí lehkost. Druhou branku jsme inkasovali po chybě, která by se stávat neměla."

Branky a nahrávky: 10. Kočí (Marušák, Nouza), 40. Král (Tomas) Rozhodčí: Šindler, Levonen – Blümel, Barvíř Vyloučení: 4:6 Využití: 1:0. Diváci: 3860.

Ml. Boleslav: Chábera – Kočí, Marušák, Bauer, Mocek, Brňák, Holub, Jindra, Schnabel – Nouza, Král, Handlovský – Kubeš, Benda, Tomas – Barinka, Čech, Pšurný – Eiselt, Sýkora, Boháč. Trenér: Jiří Šejba

Znojmo: Trvaj – Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Ko-táška, Rýgl – Sellingr, Procházka, Erat, Beroun, Haman, Plášek, Růžička, Meidl, Demel, Kucharczyk, Čachotský. Trenér: Radim Rulík.