Díky této výhře jsou sparťané i po 37. kole stále na první příčce. Stále o tři body před Plzní, která vyhrála na kladenském ledě vysoko 7:2.

Hodně dlouho to vypadalo, že Sparta potřetí v sezoně uhraje výsledek 0:0. Boleslavští měli šanci dostat se do vedení v úvodu druhé části, kdy hráli dvakrát za sebou dvojnásobnou přesilovku, ale i když domácí hodně svírali, žádnou kloudnou střelu vyprodukovat nedokázali.

„Boleslav hrála výborně v obraně a my jsme měli obrovské problémy prosadit se přes jejich hráče do větších šancí. A když jsme nějaké pološance měli, tak je zlikvidoval Valent, který odchytal velmi dobrý zápas,“ vrací se k utkání Patrik Martinec, člen sparťanského trenérského tria.

Až v 51. minutě se do puku pořádně opřel v posledních zápasech mimořádně produktivní Ton a jeho dělovka skončila za překvapeným Valentem. A o pár minut později ujel Ton s Tenkrátem a po pěkné kombinaci Tenkrát zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. Na odpověď už se Boleslavští nezmohli.
„Jsme rádi, že trpělivou hrou a vůlí po vítězství se nám podařilo v poslední třetině rozhodnout,“ dodává Martinec.

„Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a to se nám do 50. minuty dařilo. Bohužel jsme neproměnili docela dost dlouhou přesilovku pět na tři a samostatný nájezd, pak jsme dvakrát zaváhali ve středním pásmu a Sparta toho využila,“ hodnotí zápas také boleslavský lodivod Petr Novák.
Po tomto zápase tak stále platí to, že Sparta extraligové tabulce vévodí, zatímco Boleslav ji uzavírá.

Hlasy trenérů po utkání:

Patrik Martinec (Sparta Praha):
„Boleslav hrála výborně v obraně a my jsme měli obrovské problémy prosadit se přes jejich hráče do větších šancí. A když jsme nějaké pološance měli, tak je zlikvidoval Valent, který odchytal velmi dobrý zápas. Jsme rádi, že trpělivou hrou a vůlí po vítězství se nám podařilo v poslední třetině rozhodnout. Michal Broš má podle doktora snad jen naraženinu, takže doufáme, že v dalším zápase v pátek nastoupí.“

Petr Novák (Mladá Boleslav): „Nepřijeli jsem sem s tím, že přehrajeme Spartu 5:0, ale chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a to se nám do 50. minuty dařilo. Bohužel jsme neproměnili docela dost dlouhou přesilovku pět na tři a samostatný nájezd, pak jsme dvakrát zaváhali ve středním pásmu a Sparta toho využila. Kdyby ale nehrála Sparta dobře a nedonutila nás k chybám, tak bychom je neudělali. Bez gólu se vyhrát nedá a dnes se to ukázala. Kdybychom jeden dva daly, tak by to Sparta měla těžší.“

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Ton (Sersen, Krstev), 58. Tenkrát (Ton, Krstev). Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5245.


Sparta: Pöpperle – Krstev, Sersen, Milam, Kučný, Philipp, D. Kočí – T. Rachůnek, Broš, I. Rachůnek – Ton, Foster, Tenkrát – Y. Treille, Bližňák, Lapšanský – Žálčík, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Mladá Boleslav: Valent – Hay, Čutta, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Drábek, Beňovič – Balaštík, D. Výborný, Mikulík – Jiránek, Stieler, Demel – Bahenský, Podkonický, Tomas – Goertzen, Vrbata, Hrdel. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.