Středočeši se na tradičního soka naladili skvěle, v úterý smetli Olomouc 6:1 a zapsali sedmý úspěch za sebou. Bonus? Na elitní scéně tím stanovili nový klubový rekord. Teď zbývá jedno - už tak perfektní sérii pokud možno natahovat a natahovat.

„O rekordu jsem nevěděl. Já myslím, že to není důležité. Na tyhle věci moc nejsem, to je takové zpestření spíš pro novináře. Je hlavní, abychom byli v pohodě a abychom byli pokorní. A třeba se pak šňůru povede ještě natáhnout,“ prozradil kapitán Boleslavi Martin Ševc.

Pro devětatřicetiletého veterána bude páteční bitva s Libercem o něco pestřejší. Na druhé straně barikády totiž odehrál v nedávné minulosti čtyři sezony, v jedné z nich s Tygry slavil mistrovský titul.

V současnosti ale Liberec nepřipomíná válec z předchozích sezon. V tabulce po pěti nezdarech spadl až na sedmé místo. A přestože Bílí Tygři prolomili bídnou bilanci výhrou 2:1 nad Brnem, jde o umístění, na které svěřenci trenéra Patrika Augusty nejsou dvakrát zvyklí. Z devatenácti kol brali jen devět vítězství.

„Výhru jsme potřebovali jako sůl, ale už několik zápasů dozadu. Snad to bude výhra, od které se odpíchneme, a uděláme sérii, která bude přesně opačná,“ ulevil si po Brnu pro klubový web liberecký Michal Bulíř.

Mladá Boleslav v liberecké aréně neuspěla deset let. Kromě další výhry tak Bruslaři zabojují právě o prolomení neúspěchů v Home Credit Areně. „Rozhodně tam nejedeme prohrát,“ hlásí kapitán Bolky Martin Ševc.

Duel startuje v 18.00 hodin.