Zatímco Mladá Boleslav, která už nemůže ze skupiny B postoupit, šetřila desítku hráčů obvyklé sestava, tak hosté z Curychu, jež naopak ještě bojují o postupové příčky, přivezli do Čech kompletní kádr. Chyběl v podstatě pouze Sven Andrighetto. Bruslaři pak díry v sestavě zalepili několika juniory, nebo také hráčem Slavie s registračkou v Boleslavi Tomášem Knotkem. Obránce David Bernad pak nastupoval na křídle třetí formace. „Udělali jsme změny v sestavě, chtěli jsme vidět mladé kluky a také jsme chtěli rozložit síly, protože nás čeká náročný víkend. Z toho důvodu jsme nevěděli, co od zápasu čekat,“ hlásil po utkání kouč Boleslavi Radim Rulík.

V úvodní přesilovce hostů trefil Yannick Weber, muž se 456 starty v NHL, v největší šanci hostů první třetiny jenom masku brankáře Krošelje. Na druhé straně musel hodně rychle vyslat lapačku do akce Waeber po pokusu Vacíka.

Fotbalisté Bakova (v červeném) o víkendu odehráli zatím nejpovedenější představení letošního podzimu.
Produktivní Bakov vyprášil nováčka a věří, že je z nejhoršího venku

Skóre se poprvé měnilo ve 37. minutě, když školácky ztratil puk před vlastní brankou Dufek a Garrett Roe otevřel při vlastním oslabení skóre.

I dál se hrála vyrovnaná partie, Bruslaři měli ve třetí třetině i několik příležitostí, ale vyrovnávací gól nepřinesla ani závěrečná power-play. Boleslav tak ve své letošní derniéře v Evropě gól nevstřelila. Ligu mistrů pak dohraje v úterý odvetným zápasem ve Švýcarsku.

„Kluci z juniorky měli velkou motivaci a na ledě to bylo znát, na ledě nám pomohli, odehráli hodně slušný zápas. Ten nakonec rozhodl jediný gól, ještě v naší přesilovce. Tam jsme to nezvládli. Bruslařsky jsme ale vyspělému soupeři se jmény, která hrála NHL, stačili. Hokejovost byla na jejich straně, ale my jsme s tím popasovali slušně,“ dodal kouč Rulík.

BK Mladá Boleslav – ZSC Lions Zürich 0:1

Branky: 37. Roe. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1311.

Boleslav: Krošelj – Jánošík, Jasečko, Moravec, Fillman, Šidlík, Vacík – P. Kousal, O. Najman, Lunter – Polák, Fořt, Raška – Dufek, T. Knotek, Bernad – Grim, Bičevskis, Simon.

Zürich: Waeber – Marti, Noreau, Geering, Trutmann, Baltisberger, Weber, Guebey – Baltisberger, Roe, Hollenstein – Azevedo, Malgin, Quenneville – Diem, Krüger, Sigrist – Aeschlimann, Schappi, Pedretti – Sopa.