Boleslav začala ve Znojmě špatně, už po čtyřech minutách prohrávala díky trefě Josefa Zajíce. Domácí držel nad vodou především výborně chytající Marek Schwarz, který během úvodní třetiny ani jednou neinkasoval. Orli navíc těsně před první přestávkou odskočili na rozdíl dvou branek, Zajíce napodobil z přesilovky David Bartoš.

Jenže Bruslařský klub předvedl famózní obrat a třemi trefami ve druhé třetině zápas otočil ve svůj prospěch. Dvakrát mířil přesně David Mrázek.

Závěrečná dvacetiminutovka byla nejgólovější. Nejprve Zajíc druhou trefou vyrovnal na 3:3, poté Boleslav udeřila dvakrát během necelé minuty a vedla o dvě branky. Jednu obstaral opět Mrázek, který tak zkompletoval hattrick.

Hokej, WSM liga, 5. zápas předkola, HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek
Hokejové Benátky kopírují Boleslav. Bohužel obráceně

Colton Yellow Horn vrátil Znojmo do utkání čtvrtým přesným zásahem, na ten ale výběr kouče Augusty odpověděl další trefou, tentokrát z hokejky Oldřicha Kotvana.

To bohužel nebylo vše, posledních deset minut patřilo domácím Orlům. Ti třemi zásahy skóre zvrátili ve svůj prospěch, vítězný gól zařídil devadesát vteřin před koncem základní hrací doby kapitán Jiří Beroun.

Mladá Boleslav triumf nad Znojmem z předchozího utkání nezopakovala. Předvedla ale parádní ofenzivní sílu. Jen tak dál!

Orli Znojmo - BK Mladá Boleslav 7:6 (2:0, 0:3, 5:3). Branky: 5. Zajíc (Račuk), 19. Bartoš (Yellow Horn, Stehlík), 44. Zajíc, 47. Yellow Horn (Němec, Bartoš), 49. Zajíc, 50. Pohl (Němec), 59. Beroun (Zajíc) – 28. Najman (Kousal), 30. Mrázek (Musil), 32. Mrázek (Musil, Pastor), 46. Látal (Kotvan), 47. Mrázek (Musil, Říha), 48. Kotvan (Lenc). Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. Diváci: 1680.