Dosavadní lídr skupiny Západ I. hokejové ligy Chomutov prohrál na ledě ostravské Sarezy 3:8, a tak se mohli hokejisté BK Mladá Boleslav případnou výhrou v Olomouci posunout do čela tabulky. Na Hané však během šedesáti minut nepadl ani jeden gól.

Jelikož o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, na řadu musela přijít loterie s názvem samostatné nájezdy, v nichž měli více štěstí domác

Ml. Boleslav: Růžička - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mucha, Mocek, Wagenhoffer - Rumpel, Král, Gombár, Nouza, Mikulík, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský, Sedlák, Kuchejda, Sýkora, Kopecký.

Rozhodující samostatný nájezd: Ministr. Rozhodčí: A. Jeřábek - Brabec, Klein. Vyloučení: 10:10, navíc domácí Švrček osobní trest 10 minut, domácí Meidl a hostující Kuchejda 5 minut + trest do konce utkání. Diváci: 400. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0.

V první dvacetiminutovce, stejně jako v následných pětačtyřiceti minutách, gól nepadl, a tak byla pro diváky zřejmě nejzajímavější bitka z konce úvodního dějství. Čtyřicet vteřin před sirénou první třetiny se do sebe pustilo hned několik hráčů. Nejaktivnější byli Meidl s Kuchejdou, a právě útočník Mladé Boleslavi odešel z pěstního souboje s nejvyšším trestem. Byl vyloučen do konce utkání.

Na obou stranách bylo několik šancí, ale oba brankáři chytali výtečně a branka v normálním čase nepadla.

Pětiminutové nastavení správné řešení tajenky o vítězi nepřineslo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Poté, co Mikulík ve čtvrté sérii nastřelil tyč, byl následně přesnější zkušený olomoucký Ministr. Proti jeho střele nad vyrážečku nestihl Růžička zareagovat.