BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústeční Lvi 4:2

Souboje s Ústím nad Labem patří už několik sezón k nejvyhrocenějším střetnutím na české hokejové scéně. Ve ŠKO-ENERGO Aréně na sebe oba celky narazily v rámci sedmého kola a rozhodně se bylo na co dívat. O všem důležitém se prakticky rozhodlo v úvodním dějství, ve kterém padlo pět gólů. Čtyři z toho skončily za nešťastným Koutským. Dvěma brankami se pod vítězství podepsal David Vrbata, jehož útok výhru dirigoval. Ze dvou celků, které vyznávají ve znaku lva, se tak ukázal po vítězství hladovější ten boleslavský a díky tříbodovému zisku se tak Bruslaři posunuli právě před svého rivala.

Jiří Slabý, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: Na obou stranách byla spousta hráčů, kteří se chtěli ukázat. Ta provázanost Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi je prostě velká a dost to zápas ovlivnilo. Konkrétně nám to zahrálo do karet přímo perfektně, protože když vedete 4:1, hráči už obvykle mívají tendence podceňovat situace a my trenéři je musíme hlídat, aby to nedělali. Tentokrát nebylo nic takového potřeba, kluci byli nabuzení. Co se týče závěru, tak ten byl ze strany Ústí poměrně frustrovaný. Myslím, že to bylo o to horší, že nečekali, že by to pro mě mohlo takhle dopadnout.

Branky a nahrávky: 1. Rys (Koudelka, Demel), 15. Koudelka (Demel, Rys), 16. Vrbata (Kasík, Nouza), 19. Vrbata (Mikulík) - 1. Poživil (Roubík), 54. Tůma (Boháč, Sýkora). Rozhodčí: Hribik, Wütherle P. - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 7:8, navíc Němeček (MBL) + 10 minut OT, nesportovní chování a Lukáš Poživil (UNL) 5 minut + trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2370. Střely na bránu: 34:32. Třetiny: 4:1, 0:0, 0:1.

Boleslav: Will - Němeček, Pojkar, Kasík, Chaloupka, Jindra, Beňovič, Šmach - Mikulík, Vrbata, Nouza - Pabiška, Výborný, Jiránek - Demel, Koudelka, Rys - Hrdel, Loskot, Lenc.

Ústí: Koutský (21. Orct) - Brož, Černý, Holomek, Hořava, Poživil, Sklenička, Vobořil, Špelda - Laš, Roubík, Kovář - Boháč, Sýkora, Tůma - Handlovský, Rod, Matai - Čermák, Přeučil, Hess.

HC Most - HC Benátky nad Jizerou 2:3

Po domácím neúspěchu proti Havlíčkovu Bordu si jeli benátečtí hokejisté spravit chuť do Mostu. V utkání celý zápas vedl tým od Jizery a přes snahu o vyrovnání už skóre udržel a připisuje si tři body za výhru 3:2.

Branky a nahrávky: 46. Charousek (Divíšek, Nevyhoštěný), 53. Charousek (Slavíček, Heřman) - 6. Vařecha (Miškovský), 20. Vitásek (Skořepa), 40. Bárta (Jonák). Rozhodčí: Jílek - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 6:5, navíc Hranáč (MST) 10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 254. Střely na branku: 22:28.

Most: Volke - M. Rohan, Charousek, Hranáč, Pavlů, Tomeček, Přindiš, Čechura, Grundmanis - Tauš, Čurilla, Gengel - Bojer, Slavíček, Heřman - Nevyhoštěný, Polák, Vaněk - Nedrda, Divíšek, Adámek.

Benátky: Vošvrda - Jaroměřský, Vitásek, Jánošík, Moravec, Kolmann, Ulrych, Šimek - Skalický, Skořepa, Klimt - Bárta, Dušek, Kopic - Jonák, Král, Liška - Jech, Vařecha, Miškovský.

DANIEL LANGER, TOMÁŠ NEJEDLO