V posledním zápase základní části ani jednomu z celků o posun tabulkou nešlo. Sparta věděla, že skončí druhá, Boleslav pak druhá od konce.

Utkání, ve kterém měli Pražané drtivou střeleckou převahu, rozhodl v čase 58:30 kapitán Michal Řepík. Zápas sledovalo 9418 diváků, průměrně v základní části do O2 areny chodilo 11.586 fanoušků, což je nový klubový rekord. Se ziskem 111 bodů si Sparta zároveň vytvořila nové maximum.

Sparta pokračovala v menší rotaci sestavy a mimo hru tentokrát zůstala trojice zkušených obránců Němeček, Mozík a Mikliš. Poprvé v extralize nastoupil devatenáctiletý Samson, nejproduktivnější bek nejvyšší juniorské soutěže.

Úvod ale domácí prospali a hned po 15 sekundách inkasovali, když si Lantoši bez problémů najel před brankáře a prostřelil Kováře. Slovenský reprezentant si připsal jubilejní 20. gól v sezoně.

Pražané se probrali a začali útočit. Růžička si ale poradil s šancemi Krejčíka, Chlapíka a ustál i Řepíkovu akci a Sobotkovu dorážku, po které rozhodčí u videa zkoumali, zda puk přešel brankovou čáru.

Domácí byli výrazně střelecky aktivnější, vyrovnat se jim ale podařilo až při dvojnásobné početní výhodě v 28. minutě, kdy Krejčíkovu střelu tečoval Hrabík. Posunout Spartu do vedení mohl po přečíslení kapitán Řepík, Růžička byl ale připravený. Hosté mohli podruhé skórovat v přesilovce čtyři na tři, Kováře ale překonat nedokázali. Pyrochta trefil jen tyč.

Brankovou konstrukci nastřelil v 48. minutě i Řepík. Mužem zápasu byl ale Růžička, na nějž mířilo téměř čtyřikrát tolik střel než na Kováře a mladoboleslavský gólman se překonával. Čtyři minuty před koncem zastavil i pokus osamoceného Formana. Hrdinou se nakonec stal Řepík, jenž Růžičku prostřelil 90 sekund před koncem.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili, dali jsme po patnácti vteřinách gól. Poté jsme nedisciplinovaností pustili Spartu do hry. Celý zápas nás držel vynikající gólman, protože se většinou hrálo na jednu bránu. V mančaftu jsme měli šest juniorů a byli jsme rádi, že jsme drželi stav 1:1. Minutu a půl před koncem jsme neuhlídali hráče ve slotu, který to trefil. Můžeme jen pogratulovat soupeři, protože hráli dobře a celý zápas byli lepší,“ řekl po zápase za boleslavskou střídačku Václav Pletka.

Pavel Gross ze Sparty pak dodal: „Pro nás je to důležitá výhra, protože nám nevyšel minulý zápas ve Varech, což se někdy stává. Zároveň nám nevyšlo první střídání a potřebovali jsme pár minut, než jsme se z toho probrali. Bylo to těžké, měli jsme převahu, ale věděli jsme, že Boleslav má po zápase konec sezony. Chtěli tady ale i s mladým mančaftem vyhrát. Pořád jsme věřili, zůstali jsme v systému a povedlo se nám skórovat. A zrovna Michal Řepík, který měl dnes asi šest gólovek. Makal, nedařilo se mu dát gól, ale nakonec ho dal.“

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 2:1

Branky a nahrávky: 28. K. Hrabík (Krejčík, P. Kousal), 59. Řepík (Sobotka, M. Forman) - 1. Lantoši (Pyrochta, Skalický). Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Gerát, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 9418.

Sparta: Jakub Kovář - Beaudin, Irving, Samson, Kempný, Krejčík, Moravčík - Řepík, Sobotka, M. Forman - P. Kousal, D. Vitouch, Chlapík - Kassian, J. Lajunen, Konečný - K. Hrabík, O. Najman, Buchtele.

Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Štibingr, Lintuniemi, Vlasák - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, J. Stránský - Gardoň, Hradec, Krivošík - Zvagulis, Závora, Malínek.