V Brně však tápala od začátku zápasu Mladá Boleslav. Ve 4. minutě totiž domácí vedli už 2:0. Skóre nejprve otevřel bek Marek Ďaloga, na jeho gól o chvíli později navázal ex-boleslavský Petr Holík. V závěru třetiny ještě využil přesilovku Michal Krištof a do kabin se šlo poprvé za stavu 3:0 pro domácí. Nejradostněji mohl kráčet domácí Vladimír Roth, který přímo asistoval u všech tří branek Komety.

Jestli chtěli hosté s výsledkem ve druhé třetině někam pohnout, tak jim plány zkřížil v čase 21:06 Luboš Horký, který přidal další gól Brňanů, u nějž připsal čtvrtý bod v zápase Roth. V polovině zápasu už to bylo 5:0, když se podruhé v zápase trefil Holík. Ten si následně připsal také třetí bod v zápase, když nahrával na šestý gól Brna Haščákovi.

ŠKODA 130 RS, okruhová verze.
Hvězdný závoďák z Mladé Boleslavi okouzlil svět před šestačtyřiceti lety

Trenéři Bruslařů už neposlali do třetí periody do hostujícího brankoviště Jana Růžičku. Místo něj naskočil stejně jako v neděli v Pardubicích Marek Schwarz. Ten už ve zbytku zápasu ani jednou neinkasoval, naopak přímo z ledu mohl sledovat, jak na druhé straně přišel v 56. minutě o čisté konto Lukáš Klimeš po čestné trefě z hole Mária Luntera.

Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 6:1

Branky a nahrávky: 3. Ďaloga (Roth, P. Mueller), 4. P. Holík (Roth, Zaťovič), 20. Krištof (Roth, P. Mueller), 22. L. Horký (P. Holík, Roth), 33. P. Holík (Zaťovič, P. Mueller), 46. M. Haščák (Zaťovič, P. Holík) – 56. Lunter (Bičevskis, P. Kousal). Rozhodčí: Hradil, Stano – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 5184.