Zápas se Zlínem přinesl strhující první třetinu. V ní padlo hned sedm branek, po hříchu čtyři za záda domácího brankáře Gašpera Krošelje. Hned ta první šla na jeho vrub, když jej nahozením od mantinelu překonal Šlahař. Hned za minutu ale bylo vyrovnáno, když si první branku v boleslavském dresu připsal Lotyš Maris Bičevskis. Ale i Berani přispěchali s rychlou odpovědí.

Po půl minutě už znovu vedli po ráně obránce Gazdy. A za minutu bylo pro domácí ještě hůř. V jejich vlastní přesilovce ujel Ševcovi Fořt a zvýšil na 3:1 pro hosty. V téže přesilovce si ale užili Bruslaři i radost, když snížil dorážkou Klepišovy střely Šťastný. A za dvě minuty bylo z další přesilovky vyrováno, když Kašíka překonal Jan Stránský. Svou první přesilovku ale využil i Zlín, když se v závěru první třetiny podruhé prosadil Šlahař.

„První třetina udala tón celého zápasu. Byť jsme ji prohráli, tak jsme hráli paradoxně dobře dopředu. Dokázali jsme se vyhrabat z 1:3 na 3:3 a cítili jsme z týmu sílu. Bohužel jsme na konci inkasovali ještě jeden gól. Zlín nás ale ze všeho potrestal – dali gól při naší přesilovce, pak skvěle sehráli i tu svoji,“ komentoval divokou třetinu kouč Boleslavi Pavel Patera.

Brankostroj pak ustal, ve druhé periodě nepadla ani jedna branka. „I přesto jsme pořád věřili, že se dá zápas otočit. Na konci druhé třetiny tam náš brankář skvěle vychytal hostům tutovku a mohl to být zlomový moment zápasu,“ dodal.

Ve třetí pak dvě, obě bohužel do domácí branky. Šest minut před koncem ujel v tandemu Kubiš s Fryšarou a druhý jmenovaný střelou mezi brankářovi betony zápas definitivně rozhodl. Domácí to ještě zkusili tři minuty před koncem s odkrytou klecí, ale výsledkem byla pouze šestá branka z hole Valentina Claireauxe.

„Bohužel jsme ve třetí třetině už neměli potřebný tlak do branky a nedostávali jsme se do zakončení,“ dodal Pavel Patera.

BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín 3:6 (3:4, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Bičevskis (R. Zohorna), 8. D. Šťastný (Klepiš), 11. J. Stránský (Skalický, Jeglič) - 4. Šlahař (Honejsek), 6. Gazda (Honejsek), 7. Fořt, 19. Šlahař (Herman, Honejsek). 55. Kubiš (Fryšara), 57. Claireaux. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2598.

Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Bernad – D. Šťastný, Jeglič, Klepiš – Vondrka, Zbořil, Skalický – J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna – Kousal, Najman, Pabiška. Trenéři: Rulík a Patera.

Zlín: Kašík – Nosek, Novotný, Ferenc, Freibergs, Gazda, Žižka, M. Hamrlík – Claireaux, Fořt, Köhler – Ondráček, Fryšara, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, P. Sedláček, Dufek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.