„Byla to velmi dobrá smlouva a moc mě mrzí, že ji Radan nevzal,“ řekl Jan Plachý pro klubový web s tím, že s Lencem nadále ve městě automobilů počítali. „Je to rozhodnutí, které mě zvlášť od odchovance boleslavského hokeje mrzí dvojnásob. Tím spíš že podle zákulisních informací přestupuje k našemu největšímu rivalovi, tedy do Liberce,“ dodal Plachý.

Sedmadvacetiletý útočník, který už si vyzkoušel i dres národního týmu, v minulé sezoně trochu ubral z předešlých čísel (10+10), na čemž se podílel také odchod jeho parťáka Tomáše Hyky do zámoří.Boleslavští hlásí i lepší zprávy. Z Hradce Králové si stáhli rychlonohého útočníka Martina Látala, jehož otec Jaromír se během uplynulé sezony stal manažerem A týmu. Novou smlouvu podepsal také Dominik Pacovský a se Spartou se Boleslav dohodla na pokračování obránce Vladimíra Emingera.

„Můj syn představuje styl hokeje, k jakému se chceme vrátit. Chceme do naší hry zase dostat hodně bruslení. Hledáme proto typově takové hráče. Ale o tom až příští týden,“ naznačil sportovní manažer Jaromír Látal, kdy představí on posily pro Bruslaře.

Pacovského pochválil za minulou sezonu, kdy byl po základní části třetí v bodování týmu, navíc má podle něj ideální věk. „Navíc tu už pár let působí, víme, co od něj můžeme čekat. Přiznávám, že ta jednání nebyla jednoduchá, ale podařilo se je dotáhnout do konce,“ ulevil si Látal, který je rád i za setrvání Emingera. „Je to dobrý bek, má klid na puku. I on projevil přání tu zůstat, takže jsme se dohodli celkem rychle. Pevně věřím, že bude přínosem pro mužstvo,“ dodal Jaromír Látal.