Po domácím utkání s Pardubicemi, venkovním v Liberci, to tentokrát bylo doma proti lídrovi extraligy z Plzně. Podruhé v řadě navíc poslal zápas do prodloužení útočník Lukáš Žejdl. Tentokrát to bylo pět vteřin před koncem třetí třetiny. „Je to spíš štěstí. Dvakrát se to ke mně odrazilo a dvakrát jsem to plácnul na bránu,“ nechtěl prozradit svůj recept na góly v závěru zápasu mladoboleslavský útočník.

Boleslav byla ve škodováckém derby proti lídrovi extraligy lepším celkem, ale hlavně zásluhou plzeňského brankáře Miroslava Svobody byl stav dlouho nerozhodný 0:0. Domácí Bruslaři na něj během zápasu vyslali 38 střel. Jejich tlak pak sílil ve třetí třetině. „Soupeř si vytvořil velké šance hlavně ve třetí třetině, ale nás držel skvělý Svoboda,“ potvrdil výše napsané i hostující kouč Jiří Hanzlík.

Byl to ale paradoxně jeho celek, kdo šel dvě a půl minuty před koncem zápasu do vedení. Milan Gulaš se elegantně u mantinelu zbavil obránce a poradil si i s brankářem Růžičkou. „Tam jsem mu možná mohl zkusit puk vypíchnout, protože už byl docela blízko u mě, ale pak to udělal krásně. Naštěstí to nakonec nebyl vítězný gól,“ komentoval kritickou situaci v závěru zápasu boleslavský gólman, který v posledních zápasech dostává přednost před americkým gólmanem Maxwellem. 

Růžička se nakonec stal boleslavským hrdinou, protože vychytal bonusový bod v nájezdech. Ty začaly kuriózní situací. Jako první jel plzeňský matador Petr Kadlec a ve svém nájezdu uspěl. Po protestech boleslavské střídačky ale rozhodčí gól odvolali. Důvodem nejspíš byla posunutá branka na druhé straně, kvůli které jeden z rozhodčích zapískal během Kadlecova nájezdu, což ale málokdo slyšel přes pískot diváků. Buď jak buď Kadlec zkušeně proměnil i opakovaný nájezd. Za Boleslav ale odpověděl Pacovský, stejně tak si vedl Orsava ve čtvrté sérii a pak sám zápas rozhodl v rundě osmé.

Bruslaři tak brali bod navíc. „Druhý bod v nájezdech už byl jenom třešničkou. Alespoň budou příjemnější Vánoce,“ zhodnotil v krátkosti výhru Mladé Boleslavi její kouč Viktor Ujčík.

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 2:1 po nájezdech
Branky a nahrávky: 60. Žejdl (Orsava), rozhodující nájezd Orsava - 58. Gulaš (Kratěna, Moravčík). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 2458.
Mladá Boleslav: J. Růžička – J. Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha – Orsava, Žejdl, Klepiš – Valský, P. Holík, Pacovský – L. Pabiška, P. Musil, Lenc – M. Procházka, Urban, Kousal. 
Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Schleiss, Kracík, Gulaš – Kindl, Stach, Indrák – P. Straka, Kratěna, Chalupa – Rubner, Hollweg.