Sedmadvacetiletý útočník původem z Connecticutu přichází do středočeského města prozatím do konce tohoto ročníku. „Od začátku sezony dáváme málo branek. Potřebujeme zapracovat na brankovišti,“ komentoval příchod nováčka sportovní manažer Luděk Bukač. „Jordan asi není vyloženě střelec, ale potřebujeme jeho důraznou hru, před brankou i u mantinelu,“ dodal.

Samuels byl v roce 2009 draftován týmem NHL Atlanta Thrashers. Ta ovšem v roce 2011 zmizela z hokejové mapy NHL a její majitelé přestěhovali klub do Winnipegu. Právě ten poskytl práva na Samuelse celku Buffalo Sabres. Od Buffala dostal sedmadvacetiletý útočník jednoletou smlouvu, nikdy za něj ale nenastoupil a svou kariéru tak prozatím strávil v juniorských zámořských ligách. Tu aktuální začal v celku San Diego Gulls, kde v osmnácti zápasech dal jeden gól a k tomu zaznamenal jednu asistenci.

V úvodním zápase za Mladou Boleslavi si připsal za více jak třináct minut pobytu na ledě dva hity a čtyři trestné minuty. „Jordan se k nám připojil včera, takže samozřejmě musí dostat nějaký prostor na aklimatizaci. Byl to pro něj těžký zápas, nové prostředí, nový tým a také evropské kluziště,“ nechtěl se do většího hodnocení svého nového svěřence pouštět kouč Boleslavi Viktor Ujčík. „V první třetině jsem se hodně rozkoukával, přeci jen se tady hraje úplně jiný hokej, než v Americe, ale od druhé třetiny už jsem se cítil dobře,“ komentovala svůj první evropský start zámořská posila.