Už se zdálo, že poslední herní test před extraligou skončí pro hokejisty Škody Plzeň vítězně. V domácím souboji s Mladou Boleslaví Indiáni dlouho hájili vedení 1:0, jenže nebylo jim přáno. Hosté v čase 59:52 při hře bez brankáře srovnali a v prodloužení pak v přesilovce dokonali obrat. 

Generálka nabídla zajímavý duel. Hrál se svižný hokej, došlo i na pěstní bitku a jen na góly se čekalo hodně dlouho. Brankáři se překonávali. Na plzeňské straně dvojice Svoboda, Pavlát, která se prostřídala v polovině zápasu, na té boleslavské Novotný. Měl více práce a zvlášť ve druhé třetině, kdy domácí hráli několik přesilovek po sobě, téměř padesát sekund pět na tři, byl pod palbou. Jenže odolal. Teprve v 38. minutě propadlo za Novotného Malátovo nahození před bránu, které tečoval ještě někdo z bránících hráčů.

Indiáni pak těsný náskok hájili, jenže Bruslaři postupně zvyšovali tlak, ale nesrovnali ani v přesilovkách. Dvě minuty před koncem třetiny odvolali gólmana a v šesti zatlačili na domácí. Čas ubíhal, jenže necelých devět sekund před koncem srovnal z voleje Šťastný a v nastavení v přesilovce vypálil vítěznou ránu Åberg.

Jiří Lehečka
V nominaci pro baráž Davis Cupu jsou Lehečka s Macháčem, chybí Veselý

„Bojovali jsme do poslední vteřiny, a to nás odměnilo vyrovnávacím gólem. Konečně jsme také využili přesilovou hru, byť je to pouze ta čtyři na tři, ale i to je cenné,“ říkal po boji boleslavský kouč Ladislav Čihák.

„Byl to takový klasický hokej s Bruslaři – poctivý, důrazný s malým množstvím branek. Přestože jsme ale prohráli, s výkonem mužstva jsem spokojený,“ hodnotil zápas plzeňský trenér Václav Baďouček. „Měli jsme dobrý pohyb i agresivitu. Bohužel jsme jednobrankové vedení ztratili a faulem v prodloužení pak i celý zápas. Ale myslím si, že tam bylo hodně věcí, které chceme a je potřeba si to přenést za týden v pátek do extraligy. Především potřebujeme zlepšit produktivitu v přesilových hrách,“ zdůraznil kouč.

Pro oba celky šlo o poslední přípravné utkání. To další už bude extraligové. V pátek 16. září vstoupí Boleslavané do soutěže domácím zápasem proti pražské Spartě. Zápas začne v půl šesté.

Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 1:2 pp

Branky a nahrávky: 38. Malát (Suchý, Dvořák) – 60. Šťastný, 63. Åberg (Pýcha). Rozhodčí: Šindel, Sýkora – Malý, Brejcha. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Plzeň: Svoboda (30. Pavlát) – Piskáček, Zámorský, Kaňák, Vitaloš, Budík, Baránek, Kvasnička, Houdek – Rekonen, Suchý, Meyer, Lang, Kodýtek, Schleiss, Blomstrand, Hrabík, Sedlák, Malát, Bitten, Dvořák.

Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk, Jánošík, Hanousek, Jeřábek, Stříteský, Křepelka – Kantner, Šťastný, Beránek, Åberg, Bičevskis, Šmerha, Lunter, Závora, Stránský, Gardoň, Malínek, Simon.