Hokejisté Mladé Boleslavi zvládli na jedničku domácí zápas proti jedenáctým Vítkovicím a dali tak dárek svému kapitánovi Martinu Ševcovi, který ve čtvrtek oslavil kulaté čtyřicáté narozeniny. Boleslavský dres se čtyřicítkou mu předali přímo na ledě jeho dva synové. „Bylo to překvapení, vůbec jsem o tom nevěděl,“ hlásil po zápase dojatý Ševc.

Bruslaři byli proti Ostravanům během celého zápasu lepším týmem ve všech herních i statistických činnostech. Vždyť třeba druhou třetinu vyhráli na střely 11:2. Celý zápas pak dovedli k výhře 4:1. V úvodní třetině padly dvě branky, obě za záda hostujícího brankáře. Nejprve se prosadil svým prvním gólem v české extralize slovenský reprezentant Miloš Kelemen. Druhý gól pak přidala první formace zásluhou Davida Šťastného.

KB Trefa: vítězové Českého poháru v letním biatlonu žactva
Trefa je nejlepší v republice. V biatlonu nestíhali ani horalové

Jediná mírnější komplikace přišla po snížení Svačiny zkraje druhé třetiny. Boleslav se ale nenechala znervóznit, a ještě přitopila pod kotlem. Výsledkem byly další góly Martina Pláňka a Pavla Kousala. Ve třetí třetině si už domácí hlídali pohodlný náskok a zápas dovedli do vítězného konce.

„My jsme hráli dobře od začátku do konce a nepouštěli jsme je do žádných velkých šancí,“ řekl k zápasu střelec první boleslavské branky Miloš Kelemen. Což byla pravda. Vítkovice poslaly za zápas na domácí branku dvanáct střel – devět v první třetině, ve druhé dvě a v poslední dokonce pouze jednu. „To je katastrofa našeho útoku,“ řekl krátce ke statistickému údaji kouč hostů Miloš Holaň.

To boleslavský trenér Pavel Patera mohl být spokojenější: „Na začátku zápasu jsme dali dva góly a hru jsme kontrolovali. Klíčové bylo, že když jsme na začátku druhé třetiny dostali gól, tak jsme hned dokázali znovu odskočit. Tam se rozhodoval zápas a zbytek už jsme kontrolovali.“

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera 4:1

Branky: 10. Kelemen (D. Šťastný, Moravec), 16. D. Šťastný (Kelemen, Ševc), 25. Pláněk (J. Dufek, Claireaux), 32. P. Kousal (O. Najman, Pýcha) – 22. Svačina (Marosz). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 2491.

Boleslav: Krošelj – Ševc, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Fillman, Bernad, Vacík – D. Šťastný, A. Zbořil, Kelemen – P. Kousal, O. Najman, Flynn – Dufek, Claireaux, Kotala – J. Stránský, Bičevskis, Eberle.

Vítkovice: Dolejš – R. Polák, Gewiese, Machů, Galvinš, L. Kovář, Koch – Kalus, Flick, R. Bondra – Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok – Svačina, J. Hruška, Dej – Fridrich, Chlán, Bernovský.