Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:1 PP

Kolo před koncem skupiny o udržení hokejové extraligy je rozhodnuto o účastníkovi baráže, v které bude hájit už počtvrté za sebou svou příslušnost v nejvyšší soutěži Mladá Boleslav. Ta prohrála na ledě Litvínova 1:2 v prodloužení. Ani úspěch v nastavení by ale Bruslařskému klubu nepomohl, protože Karlovy Vary dnes vyhrály díky čtyřem trefám kanonýra Petra Kumstáta v pražském Edenu nad Slavií 4:3.

Mladá Boleslav potřebovala k udržení naděje do posledního kola zvítězit v Litvínově minimálně o dvě branky nebo při nižší výhře či vítězství v nastavení čekat na ztrátu Karlových Varů. Ve 22. minutě se sice ujala vedení po trefě Davida Výborného, ale za dvě a půl minuty vyrovnal František Lukeš, který 20 vteřin před koncem prodloužení také v přesilovce zápas už s jistotou záchrany Vervy rozhodl.

Karlovy Vary vstupovaly do zápasu na Slavii s tím, že bez ohledu na výsledek v Litvínově potřebují získat dva body. V polovině úvodní části je dostal do vedení Kumstát, jenže Slavia mezi 22. a 26. minutou po gólech Tomáše Hertla, Tomáše Pospíšila a Vladimíra Růžičky otočila stav na 3:1.

Kumstát ve 32. minutě snížil, ve 45. minutě vyrovnal a za 44 vteřin dokonal obrat. Čtyři branky v jednom zápase dal nejlepší střelec základní části už na začátku října ve 4. kole dlouhodobé soutěže na ledě Sparty při vítězství 5:3.

Branky a nahrávky: 24. F. Lukeš (Kubát), 65. F. Lukeš (V. Hübl) – 22. D. Výborný (Beňovič, Balaštík). Rozhodčí: Kalivoda, Fraňo – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4950.