Bruslaři měli většinu utkání s Jihlavou pod kontrolou, když soupeři odskočili v první třetině na rozdíl dvou branek.
O ně se postarali Tomáš Jiránek a Milan Mikulík. Hra se trochu vyrovnala až po vstřelení prvního gólu Dukly zásluhou Lukáše Nahodila. Tehdy Jihlava dokázala zatlačit a nutit soupeře faulovat. Hosté v posledním dějství zvýšili aktivitu, jenže každá jejich příležitost končila na lapačce nebo betonech Romana Willa. V závěru pak v přesilovce výhru potvrdil Tomáš Nouza. Zápas vyhrál tým, který byl efektivnější v koncovce.
Zápas kladně hodnotil také asistent kouče Výborného Jiří Slabý: „Dnešní utkání mělo konečně vyšší úroveň, Jihlava je z těch hokejovějších týmů v soutěži . My jsme od samého začátku věděli, co chceme hrát a soupeře jsme nepouštěli do nebezpečných věcí, o kterých jsme věděli, a které jsme si zjistili. Takže jsme si to pohlídali. Bylo to naše vydřené a zasloužené vítězství. První třetina z naší strany byla hraná s velkým nasazením, branky byly samozřejmě velmi důležité. Soupeř měl větší respekt, i když pořád hrozil. My jsme utkání rozjeli velmi dobře. Vyloučení v závěru nám moc nepomohly, ale když se dobře hraje oslabení tak to mužstvo získá energii a jistotu, takže možná nám to paradoxně pomohlo."
„Utkání jsme si prohráli individuálními chybami sami. První tři góly byly v podstatě samostatné nájezdy po našich hrubých chybách. Jinak bylo utkání vyrovnané, Boleslav si to zkušeně pohlídala. Měli jsme dost přesilových her, které jsme hráli složitě a s minimem šancí," smutnil naopak jihlavský lodivod Petr Vlk.

V Berouně byly v první třetině jasně lepší Benátky, domácí víceméně k ničemu nepustili a jen díky Furchovi to bylo jen 0:1. V úvodu druhé třetiny hosté prohospodařili téměř dvě minuty pět na tři. Hned o minutu později Medvědi proměnili dvě akce v rozmezí 19 vteřin a to je poslalo na koně. Ve zbytku druhé třetiny jasně lepší Beroun, který v posledních vteřinách díky velkému důrazu Doležala slavil třetí branku. Ve třetí třetině hrál Beroun špatně, hodně pasivně. Benátky mnohem lépe bruslily a bylo jen otázkou času, než vyrovnají. Nejprve se bruslí (hodně sporný gól) prosadil zblízka Vlach a po chvilce propálil Furcha Moravec. I ve zbytku třetí třetiny byli lepší hosté, ale další gól již nepadl. V prodloužení byli aktivnější Medvědi, nakonec ale museli o vítězi rozhdnout nájezdy. Zatímco hosté Bárta a Dušek ztroskotali na Furchovi, na straně Berouna se prosadili jak zkušený Padělek, tak i devatenáctiletý Bárta. Beroun si tak připsal dva body.

Trenér Benátek Luděk Škaloud: "Nevyhrálo lepší ale šťastnější mužstvo. Sehráli jsme dobrý zápas, dobře jsme ho rozehráli. Vedli jsme 1:0 a hru jsme měli pod kontrolou. Velký vliv na výsledek měla druhá třetina. Soupeř nám v úvodu nabídl dlouhou přesilovou hru pět na tři a my jsme to sehráli opravdu špatně. Dvě střely to je hodně málo. A krátce poté jsme dvakrát během dvaceti vteřin inkasovali. To výsledek hodně ovlivnilo. Pak jsme dostali ještě třetí gól do šatny. 3:1 už byla dost složitá situace. P5esto ve třetí třetině jsme vyvinuli dost velký tlak, soupeře jsme jednoznačně přestříleli, srovnali jsme ale vítězný gól jsme nedali. Rozhodly nájezdy a to je loterie a v tom byli domácí lepší."

Trenér Berouna Aleš Totter: "Herně jsme sehráli nejhorší zápas zatím, první třetině jsme vůbec nebyli ve hře. Impuls přišel až když jsme ubránili oslabení tři na pět. Pak tým získal sebevědomí. Během minuty jsme otočili zápas, měli jsme tam další šance a třetí gól přišel až těsně před koncem třetiny. Ve třetí třetině soupeř hrál jednodušeji než my. Dostal nás pod tlak a vyrovnal na 3:3.  Nájezdy jsou loterie, ale buď to hráči umějí nebo ne. Padělek se podíval a přesně vystřelil. A bárta, nejmladší hráč na hřišti, a má to prostě v sobě. Rozhodl a myslím, že mu to pomůže a získá sebevědomí. Jsme rádi za dva body, pro náš mladý tým jsou cenné.  Byli jsme rádi, že jsme to ukopali do konce. Někdo může říct, že jsme jeden ztratili, ale pro mužstvo je to cenné. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli pro domácí fanoušky, kteří si to zaslouží."

BK Mladá Boleslav – Dukla Jihlava 4:1

Branky a nahrávky: 10. Jiránek (Chaloupka, Pabiška), 11. Mikulík, 24. Demel (Výborný), 59. Nouza (Kasík, Vrbata) – 25. Nahodil (Podlipnik). Rozhodčí: Jílek – Frodl, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1770. Střely na branku: 24:26. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0.
Boleslav: Will – Němeček, Pojkar, Kasík, Jindra, Chaloupka, Drábek, Šmach – Mikulík, Vrbata, Nouza – Pabiška, Výborný, Jiránek – Demel, Koudelka, Rys – Hrdel, Loskot, Lenc.
Jihlava: Novotný – Zadražil, Dobrovolný, Jaroš, Ficenc, Kolafa, Podlipnik, Kaláb – Čachovský, Nahodil, Hodek – Malec, Filip, Jeslínek – Zeman, Hubáček, Velecký – Maliník, Pometlo, Vysloužil – Kaláb.

Medvědi Beroun – HC Benátky nad Jizerou 4:3 sn

Branky a nahrávky: 25. Padělek (Doležal), 25. Meidl (Hertl, Bárta), 40. Doležal (Nedvěd, Videlka), roz. náj. Padělek – 6. Dušek (Klimt, Bortňák), 46. Vlach (Skořepa, Jaroměřský), 48. Moravec (Klimt, Dušek).
Rozhodčí: Horák – Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 3:0, 0:2 – 0:0, 1:0.
Beroun: Furch – Vítek, Kubeš, Jebavý, Ruprecht, Kořínek, Nedvěd, Malý, Hertl – Karpov, Palaščák, Vostřák, Videlka, J. Bárta, Doležal, Trojan, Hošťálek, Milfait, Meidl, Klhůfek, Padělek.
Benátky: Stejskal (Blažíček) – Kolmann, Moravec, Jaroměřský, Vála, Šimek, Vitásek, Pabiška, Kajínek – Bortňák, Dušek, Kopic, Jonák, Liška, Král, Vlach, Klimt, Skořepa, Jech, M. Bárta, Skalický.