Třinečtí hokejisté udolali ve 34. kole extraligy na svém ledě Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení. Obhájce titulu prohrával od 42. minuty po gólu Sebastiána Maláta, ale v čase 53:52 vyrovnal Viliam Čacho a prodloužení rozhodl už po třinácti sekundách Martin Marinčin. Oceláři porazili i počtvrté v sezoně Bruslařský klub, který zůstává po čtvrté prohře v řadě v soutěži poslední.

"Do zápasu jsme nevstoupili dobře, protože jsme měli dvě vyloučení a dostali se prvních deset minut pod tlak. Pak se hra vyrovnávala a troufnu si říci, že jsme si vypracovali více vyložených šancí. Škoda, že jsme si v posledních minutách nechali dát gól. Měli jsme předtím dvě gólové šance, při kterých jsme měli před sebou úplně prázdnou bránu a nedáme. To je úplně stejná chyba jako když uděláme chybu vzadu a dostaneme gól. V situaci, v jaké jsme, musíme gólové šance proměňovat," řekl po zápase za hostující střídačku Václav Pletka.

Hosté ubránili v úvodních sedmi minutách dvě oslabení a poté si vypracovali první větší šanci zápasu: dorážku Ondřeje Romana do odkryté branky ale pohotově zastavil Kacetl betonem. Nejnebezpečnější akci domácích podnikl v úvodní třetině Voženílek. Na jejím začátku vystihl Skalickému přihrávku na obranné modré čáře, v úniku ale nepřelstil Růžičku bekhendovým blafákem mezi betony.

Poslední tým soutěže dostal první přesilovou zhruba v polovině zápasu a také hrál dvě v krátkém sledu. V první trefil Rohlík tyč, ve druhé se puk nečekaně odrazil k Rohdinovi, který ale zblízka nepřekonal Kacetla.

Už při hře v pěti ujel hostům Pánik, ale pod tlakem bránicích hráčů nepropasíroval kotouč za Růžička. Třetí početní výhoda Třince v zápase vypadala nejnadějněji, ale ani dvě šance Romana neskončily v síti. V jedné minul, v další si s jeho tečí poradil Růžička.

První gól zápasu vstřelil po 77 sekundách třetí třetiny Malát. V situaci dva na jednoho jej uvolnil Fořt a prosadil se střelou z pravého kruhu k bližší tyči. Vyrovnání měl na hokejce Růžička, který se dostal za obranu hostů, ale jeho jmenovec vykopl střelu betonem. Na opačné straně mohl kontrovat Järvinen, který si položil Kacetla a jeho blafák zastavila až tyč.

Obhájce titulu vyrovnal v 54. minutě. Čacho si najel za obranu, jeho střelu ještě Růžička chytil, ale na následnou dorážku už byl krátký. Mladá Boleslav měla v závěru základní hrací době blíž k vítězství, Kacetl ale vychytal Ondřeje Romana. Prodloužení trvalo jen třináct sekund. Ukončil jej obránce Marinčin, který zakončil sólový únik forhendovým blafákem.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 2:1 pp

Branky a nahrávky: 54. Čacho (D. Voženílek, J. Jeřábek), 61. Marinčin (D. Voženílek) - 42. Malát (Fořt, Rohlík). Rozhodčí: Cabák, Šír - Blažek, Lederer. Vyloučení: 2:3. Bez využití: Diváci: 4744.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, Miloš Roman, D. Voženílek - A. Nestrašil, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Holinka, Hrehorčák - Haas, Čacho, Dravecký. 

Mladá Boleslav: J. Růžička - Gewiese, Pyrochta, F. Pavlík, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, Štibingr - Lantoši, Järvinen, Skalický - O. Rohlík, Fořt, Malát - Rohdin, O. Roman, Dvořáček - Závora, Pitule, Hradec.