Řada hráčů Benátek také vyzkoušela dresy obou týmů – jen si připomeňme dnešní benátecké a v nedávné minulosti také jablonecké Bříšku, Mrkvičku, Havlase, Špačka.

A hosté začali v druholigovém zápase lépe. Hned z prvního vážnějšího útoku a první střely na Horákovu branku šli do vedení. A po celou první třetinu potom měli i mírně navrh. Byli rychlejší, důraznější a výraznější v koncovce, kde hrozili rychlými střelami „z první“.

Vlci si také vytvořili šance, avšak bez úspěšného zakončení. Po brance Šafránka, jeho první ze čtyř v tomto zápase, pak vedli hosté v desáté minutě 2:0 a tento stav vydržel až do první přestávky.

Do druhé části vstoupili Vlci lépe, úvodní minuty se hrálo před brankou hostí, ovšem ti opět Šafránkem zvýšili vedení. Vlci dřeli, bojovali a odměnou jim byla branka z hole Strnada. Více však ve druhé části nedokázali, i když hru vyrovnali. Jenže vše vzalo za své opět v úvodu poslední části. A kdo jiný, než muž zápasu Šafránek byl tím, kdo zvýšil vedení Benátek a završil hattrick.

Sport, volejbal, extraliga: Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 2:3.
Volejbalisté jdou do akce. Benátky čeká první středočeské derby

Vlky to sice nezlomilo, ale hosté byli lepším týmem a v závěru ještě Šafránek upravil svým čtvrtým gólem stav zápasu na 5:1 pro Benátky. Ty byly tentokrát nad síly jabloneckých borců. Benátky patří k favoritům soutěže, vždyť loni hrály o třídu výš. A svým výkonem potvrdily, že budou zřejmě mezi těmi, kdo budou bojovat o postup. Hvězdou zápasu pak byl Šafránek, střelec čtyř gólů, oslavovaný početným hloučkem fanoušků z Benátek.

Trenér Benátek Antonín Nečas po utkání řekl, že se vítězství 5:1 nerodilo jednoduše. "Napovídá tomu i poměr střel. Těší mě, že se nám podařilo vstřelit dvě branky z přesilových her a jsem rád, že se rozstřílel Šáfa (David Šafránek). Za tři body z Jablonce jsme moc šťastní," uvedl k zápasu, kterým hosté odčinili sobotní domácí porážku od Písku.

Celoklubové focení futsalistů a volejbalistek Malibu Mladá Boleslav
Video, foto: Malibu na úvod venku neprohrálo a pak se stihlo ještě vyfotit

HC Vlci Jablonec - HC Benátky 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Strnad (Abraham, Dušek) – 2. Tondr (Šafránek), 10. Šafránek (Stehlík), 22. Šafránek (Havlas), 42. Šafránek (Klodner, Zumr), 57. Šafránek (Stehlík). Rozhodčí: Červenka – Thuma, Teršíp.

Jablonec: Horák (Jelínek) – Koutecký, Pavlů (A), Kollert, Filip, Abraham, Had, Pilek – Brokeš, Jursa, Maďar – Bitman, Plíhal (C), Strnad – Dušek (A), Foerster, Kačírek – Švík, Bouřil. Trenér: Jan Šuráň

Benátky: Sejpal (Hofman) – Klodner, Mrkvička, Mašek, Tondr, Rajgl, Kulvejt – Šíma, Stehlík, Havlas – Zumr, Šafránek (A), Dvořák – Křenek, Bříška (A), Král – Špaček (C), Šícha, Hejňák. Trenér: Antonín Nečas