Stejně jako v pátečním zápase byli Bruslaři střelecky i herně výrazně aktivnějším týmem. Poměr střel na konci zápasu hovořil v poměru 37:23 v jejich prospěch. Přesto svítila na tabuli v kolonce vstřelených branek jedna velká nula. 37 přesnými zásahy se o to přičinil gólman Energie Filip Novotný.

A na druhé straně také jeho spoluhráči, kteří překonali slovinského brankáře Boleslavi Krošelje hned čtyřikrát. Domácí šli do vedení v závěru druhé třetiny, kdy se prosadili hned dvakrát. Nejprve si do mezikruží sjel zcela nehlídaný Lukáš Vágner a osazenstvo KV Areny mohlo poprvé v sezoně slavit gól. O minutu a jednu sekundu později udeřili domácí znovu, v těsné blízkosti mladoboleslavské svatyně si po úniku po levém mantinelu důrazně počínal Petr Šenkeřík a odměnou mu byl další kotouč za Krošeljem.

Na 3:0 zvýšil krátce po polovině utkání zkušený domácí kapitán Václav Skuhravý, který vybojoval puk před brankou a věděl, jak s ním naložit. Definitivní podobu výsledku pak dal v samotném závěru zápasu z brejku Lapšanský.

Bruslařům tak první hrací víkend nové sezony vůbec nevyšel. V tom dalším nejprve v pátek přivítají Vítkovice, v neděli hrají v Brně.

„Dostali jsme lekci z bojovnosti. Věřím tomu, že kdyby jsme hráli jako prvních deset minut nebo jako poslední třetinu, tak byl výsledek jiný, ale to je pouze kdyby. Bohužel, pokud se z toho nepoučíme, tak se budeme trápit dál,“ komentoval utkání hostující asistent trenéra Vladimír Čermák.

Jeho protějšek Tomáš Mariška dodal: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale ten zápas rozhodně jednoduchý nebyl. Prvních deset minut byli hosté jednoznačně lepší a kdyby nás nepodržel Filip Novotný několika výbornými zákroky, tak mohl být zápas úplně o něčem jiném. Potom se nám podařilo dát nějaké branky, uklidnili jsme se a hra měla z naší strany velmi dobré parametry. Hlavně jsme dneska zápas ubojovali.“