České Budějovice, Zlín, Karlovy Vary, Vítkovice a Plzeň. Co mají tyto hokejové týmy společného? V roce 2009 změřily síly s hokejisty Mladé Boleslavi. A všechny padly.

Mladá Boleslav vyhrála všech pět zápasů v novém roce, smazala jedenáctibodovou ztrátu na budějovický Mountfield a poskočila na třinácté místo v tabulce. Kde hledat příčiny takové změny? Nabízíme vám několik možných důvodů zlepšených výsledků Mladé Boleslavi.

Vrbata a spol.

Boleslavští fanoušci vzhlíželi k příchodu Radima Vrbaty jako k božímu obrázku. Vrbata se v prvních dvou zápasech spíš rozehrával, ale od zápasu v Budějovicích je na ledě pořádně cítit. Už jenom jeho přítomnost na ledě budí u soupeřů respekt. Boleslavi také prospěly příchody dalších zkušených hráčů – Davida Vrbaty, Hunkese, Důrase nebo nově Nováka.

Jaromír Šindel

Těsně před Vánoci vystřídal trenéra Jiřího Šejbu na trenérském postu sportovní ředitel Jaromír Šindel. Od té doby šla Boleslav nahoru. Prospěl Mladé Boleslavi právě Šindel na sřídačce?

Přesilovky a oslabení

Dnešní hokej rozhodují přesilovky. Kolikrát v letošní sezoně jsme již tuto větu z úst boleslavských hráčů a trenérů slyšeli? Boleslav byla v přesilovkách doslova žalostná a každé oslabení bylo hodně nebezpečné. Po Novém roce je rázem Boleslav v přesilovkách nebezpečná a v oslabení dokonce Handlovský skóroval.

Peníze?

Proslýchá se, že vedení klubu sáhlo hráčům po nevýrazných výkonech na peníze. A každý dobře ví, jak taková „motivace“ od zaměstnavatele dokáže zapůsobit.

Brankář Jan Chábera

Boleslav málo inkasuje. Za fungující obranou je v posledních zápasech jistý Jan Chábera. V Plzni dokonce udržel čisté konto, což se mu povedlo již potřetí v sezoně. Lepší jsou v této disciplíně pouze litvínovský Hübl a zlínský Sedláček se čtyřmi čistými konty.

Štěstí je krásná věc

„Chybělo nám štěstí v koncovce,“ lámali rukama Boleslavští v této sezoně po nejednom zápase. Zdá se, že v poslední době se paní Štěstěna přiklání hlavně před vlastní brankou na stranu Boleslavi.

NAPIŠTE DO DISKUZE SVŮJ NÁZOR. CO STOJÍ ZA ZLEPŠENÝMI VÝSLEDKY BOLESLAVSKÝCH HOKEJISTŮ?