BK Mladá Boleslav - HC Znojemští Orly 5:0

Zápas o nic. Mladá Boleslav přivítala v posledním zápase extraligového play-out Znojemské Orly. Navíc měl zápas tragikomický podtext. Mladou Boleslav čeká boj o udržení extraligové příslušnosti v baráži, znojemský hokej z finančních důvodů končí. Navíc mu na cestu Boleslav nadělila bůra.

První třetina přinesla větší aktivitu hostujícího týmu, ale skóre otevřel v poslední minutě domácí Tomáš Klimenta. Ten po zápase řekl: „V úvodu bylo znát, že se jedná o zápas dvou celků, kterým o nic nejde. Ale my jsme pak udělali pro výhru víc a zaslouženě vyhráli.“

Druhá třetina patřila domácím. „O přestávce jsem hráčům připomněl, že se nejedná o přátelské utkání a naše hra pak šla rapidně nahoru,“ řekl domácí trenér Jaromír Šindel. To jeho protějšek Radim Rulík spokojen být nemohl: „Ve druhé třetině jsme vyhořeli.“

Za Boleslav se trefil v této části hry dvakrát Daniel Boháč, po jedné brance přidali Sýkora a junior Kotrba, který tak po trefě na Kladně přidal do své sbírky druhou extraligovou trefu.

Třetí třetina se pouze dohrávala za stáleho povzbuzování hostujících fanoušků. Nejzkušenější znojemský hráč Radim Tesařík jenom smutně poznamenal: „Chtěli jsme poslední zápas odehrát se ctí, ale Boleslav dnes byla lepší. Je to smutné, takhle končit. Naši fanoušci jsou skvělí.“

Branky a nahrávky: 20. Klimenta (Důras, Boháč), 21. Boháč (Gajovský), 30. Sýkora (Kazionov), 33. Kotrba (Čížek), 34. Boháč (Klimenta)

Rozhodčí: Polák, Homola – Guth, Křivský. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 960.

Ml. Boleslav: Schwarz (30. Šindelář) – Bauer, Brňák, Čížek, Lukáč, Zíb, Soukup, Kočí – Handlovský, Benda, Padělek, Důras, Klimenta, Boháč, Rod, Gajovský, Sýkora, Pšurný, Kazionov, Kotrba, Loskot. Trenér: Šindel.

Znojmo: Kameš – Vyrůbalík, Bičánek, Mrázek, Rýgl, Tesařík, Lattner, Švrček – Pospíšil, Selingr, Procházka, Davídek, Sajdl, Alexa, Čachotský, Erat, Růžička, Demel, Plášek. Trenér: Rulík.