BK Mladá Boleslav – HC Znojemští Orli 2:4

Boleslav nezvládla klíčové domácí utkání se Znojmem a zabředla do extraligového bahna. Její ztráta na předposlední místo, kde je právě Znojmo je už devítibodová.

Boleslav absolutně nezvládla první třetinu a její výkon v první dvacetiminutovce těžko vystihnout slušnými slovy. Domácí diváci také dávali od desáté minuty najevo svou nespokojenost hlasitým pískotem.

To už byl stav 0:2, neboť se hosté dokázali prosadit dvakrát během dvou minut. Asistent znojemského trenéra Baďouček očekával jiný průběh úvodu zápasu: „Očekávali jsme úvodní tlak domácích, který se však nedostavil. Nám se naopak podařilo vsítit dvě rychlé branky, čímž jsme se uklidnili.“

Naopak úvod druhé části hry vyšel domácím. Hned v úvodu využil přesilovou hru Handlovský, i když platnost branky ověřoval hlavní sudí Husička, jenž se v průběhu zápasu stal u domácího publika dosti neoblíbený, u videorozhodčího.

Vyrovnat se Boleslavi podařilo v závěru druhé dvacetiminutovky. Pšurný našel mezi kruhy Kazionova a ten švihem trefil přesně.

„Ta vyrovnavácí branka byla odměnou za náš dobrý výkon ve druhé třetině,“ hodnotil domácí lodivod Jiří Šejba.

V závěrečném dějství nejprve domácí ustáli pětiminutové oslabení při vyloučení Kazionova. Ruský forvard k pětiminutovému trestu dostal ještě od sudího Husičky bonus v podobě trestu do konce utkání. Na trestné lavici si také poseděl Daniel Boháč při
osobním desetiminutovém trestu za protesty. „Opět jsme zápas ztratili vlastní nedisciplinovaností,“ zlobil se kouč Šejba.

V závěru zápasu však přeci jenom udeřilo. Dopita vyhrál buly a Mojžíš se stal hrdinou zápasu, když jeho dělovka od modré zastavila až v síti. „Jirka vyhrál buly a já to poslal na bránu,“ hodnotil svou trefu stroze šťastný střelec.

Domácí se v závěru pokusili o hru bez brankáře, ale po Posmykově minele jim zhasla i poslední jiskřička naděje.

Pavel Mojžíš, autor vítězné branky: „Vyšel nám úvod zápasu a domácím jsme odskočili. Bohužel ve druhé třetině jsme trošku odpadli, ale naštěstí se nám podařilo ve třetí třetině zabrat a zápas zlomit ve svůj pro-spěch. U toho vítězného gólu vyhrál Jirka Dopita buly a já to napálil na branku.“

Lukáš Handlovský, střelec první branky Mladé Boleslavi: „Opět nám nevyšel úvod, kdy jsme dvakrát in-kasovali. Asi tam byla z naší strany velká nervozita. Poté jsme se dokázali rozehrát a vyrovnat, ale bohu-žel nám utekl závěr zápasu. Opět jsme inkasovali v oslabení a využili jen jednu přesilovku.“

Václav Baďouček, asistent trenéra Znojma: „Očekávali jsme úvodní tlak domácích, který se však nedosta-vil. Nám se naopak podařilo vsítit dvě rychlé branky, čímž jsme se uklidnili. Druhou třetinu jsme však neodehráli dobře, a proto jsme se chtěli v té poslední vrátit k aktivní hře. Závěr zápasu nám opět vyšel a zaslouženě jsme vyhráli.“

Jiří Šejba, trenér Mladé Boleslavi: „V první třetině nám chyběl důraz a bruslení, což se do druhé třetiny změnilo a podařilo se nám v jejím závěru i vyrovnat. Ve třetí třetině jsme chtěli vycházet z vytvořeného tlaku, ale Znojmo změnilo způsob hry a nám odešla rozehrávka. Do kolen nás poslala zbytečná vyloučení v útočné fázi hry.“

Branky a nahrávky: 22. Handlovský (Král), 40. Kazionov (Pšurný, Sýkora) – 9. Selingr (Tesařík, Mrázek), 10. Čachotský (Meidl), 53. Mojžíš (Dopita), 59. Selingr.

Rozhodčí: Husička – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8 navíc Kazionov 5 minut + DKU, Boháč 10 minut OT (oba MB) Využití: 1:1. Diváci: 3170. Třetiny: 0:2, 2:0, 0:2.

Ml. Boleslav: Chábera – Posmyk, Brňák, Jindra, Schnabel, Bauer, Flamík, Mocek – Důras, Boháč, Benda – Handlovský, Rod, Padělek – Nouza, Král, Sýkora – Pšurný, Gajovský, Kazionov – Barinka. Trenér: Šejba.

Znojmo: Trvaj – Mrázek, Tesařík, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Svrček, Rýgl, Štach, Kotáška – Selingr, Dopita, Kucharczyk – Haman, Erat, Plášek – Demel, Meidl, Čachotský – Beroun, Růžička. Trenér: Rulík.