BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 2:7

Domácí tým nastoupil ve značně slepované sestavě. Z nejrůznějších důvodů kouči Holaňovi chyběli obránci Duben a Jindra, útoky se musely obejít bez Barneyho, Fabuše, Gajovského, Macha a Pabišku. Do tohoto výčtu ještě přibyl během první třetiny obránce Rýgl, který se zraněným ramenem putoval do nemocnice. Důvěru tak dostali ve čtvrté lajně junioři – Belay, Lenc a extraligový debutant Tomáš Hyka.

Boleslavské nadšení zaskočit lídra extraligy utnul vedoucí tým záhy po začátku zápasu. Ve 4. minutě na trestnou lavici usedl Daniel Boháč, ale dlouho se na ní neohřál, neboť Barinkovu střelu tečoval za Schwarze Šedivý.„Hrajeme zbytečná oslabení, což nás sráží na zem,“ litoval domácí kouč Miloš Holaň.

Dokonalé deja vu bylo k vidění na druhé straně o deset minut později. To se poprvé otevřela vrátka hostující trestné pro Petra Húževku a jeho slovenský jmenovec v boleslavském dresu Mikuš vyrovnal.

Ve druhé části byli Vítkovičtí okradeni o gól. Z tribuny se zdálo, že kotouč po chybě domácí obrany a střele Ujčíka. Rozhodčí, ačkoliv stál snad metr od branky, nechal ve hře pokračovat, v dalším přerušení šel telefonovat k videu. A branku nakonec neuznal. I přesto, že podle záběrů České televize se jednalo o jasný gól. Sám videorozhodčí svou chybu uznal: „Spletl jsem se, byla to moje chyba.“„Hráči sami cítili, že jsme lepším týmem a taková věc, že je nesmí rozhodit,“ řekl hostující kouč Mojmír Trličík k inkriminovanému momentu.

Hosté si ale spravili chuť za pět minut v další přesilovce, jíž využil Szturc. Za tři minuty se ještě trefil Rehák a bylo zle.

Ve třetí třetině byli na tahu domácí. V přesilové hře nejprve napálil tyčku Mikuš, ale v dalším průběhu početní výhody vyhřesal naději Divíšek. Pak začalo bílozelené peklo. Domácí pokropeni živou vodou najednou začali Vítkovice dokonale přehrávat, a Málek v jejich brance měl plné, ruce a betony práce. Vše ale ukončilo vyloučení Nouzy a krásná klička a gól Huny. Tím definitivně zlomil boleslavský odpor.„Dnes náš výkon nebyl hoden extraligy. Z celého zápasu jsme hráli pořádně asi jenom osm minut,“ hodnotil nepovedený zápas domácí kapitán Tomáš Divíšek.

Branky a nahrávky: 15. Mikuš (Tvrdík, Divíšek), 45. Divíšek (Bahenský, Mikuš) - 4. Šedivý (Barinka), 29. Szturc (Huna, Burger), 32. Rehák (Szturc), 49. Huna (Burger), 51. Káňa (Strapáč), 56. Tomas (Sýkora), 57. Káňa (Šedivý, Trnka)

Rozhodčí: Blecha, Hradil – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2050.

Boleslav: Schwarz – Hay, Marušák, Lehikoinen, Čížek, Macháček, Žabka, Mikuš, Rýgl – Bahenský, Divíšek, Tvrdík – Boháč, Štefanka, Nouza – Matějovský, Vrbata, Loskot – Hyka, Belay, Lenc. Trenér: Holaň.

Vítkovice: Málek – Malík, Voráček, Trnka, Rehák, Barinka, Punčochář, Ovčačík – Szturc, Burger, Huna – Sýkora, Húževka, Tomas – Pohl, Ulčík, Klimek – Šedivý, Strapáč, Svačina – Káňa. Trenér: Trličík.