BK Mladá Boleslav – Energie Karlovy Vary 1:3

V přímém souboji o poslední místo skupiny play-out musela Boleslav bezpodmínečně porazit ještě stále úřadujícího mistra.

V první třetině mohly jít do vedení Vary. Na útočníka Davida Zuckera se usmívala poloodkrytá brána, ale boleslavský brankář Schwarz dokázal do jeho střely na poslední chvíli vložit lapačku. Pak se do role hlavního hrdiny první dvacetiminutovky pasoval Schwarzův protějšek Lukáš Mensator. Nejprve zmařil šanci Nouzovi, pak si na něj nepřišel „přihrávce“ hlavního rozhodčího Handlovský a na závěr ještě vychytal v samostatném úniku Fabuše.

Co se Boleslavi nepovedlo ve třetině první, dokázala z kraje té druhé. Nikola Gajovský nahodil puk před branku, kde jej do sítě usměrnil Sup. Boleslav aktivním napadáním narušovala Karlovarskou rozehrávku, a tak se hosté před Schwarze příliš nedostávali. Až ve 28. minutě mohl dorazit do domácí klece kotouč Hluchý, ale v poslední šanci mu vypíchl kotouč Boháč.

Oba týmy si byly vědomy, že zápas budou rozhodovat maličkosti a tak hrály velmi disciplinovaně. Za úvodních čtyřicet minut tak rozhodčí udělili pouze tři menší tresty.

Ve 45. minutě vybídl ke skórování od zadního mantinelu Boháč Nouzu, ten ale těsně minul. Vary se dočkaly vyrovnání v 52. minutě, kdy střela Loginova od modré skončila za Schwarzovými zády. Čtyři minuty před koncem měli domácí v oslabení hromadu štěstí, když se nahozený puk po projetí brankovištěm odrazil od tyčky. Za dvě minuty až ale přišla boleslavská poprava. Pech nacentroval před branku, kde našel v jízdě Milana Hluchého, který Boleslav značně přiblížil baráži.

Václav Baďouček, asistent Karlovy Vary: Prvních deset minut jsme byli aktivnější a vytvořili si i nějaké šance. Po přesilovce domácích se aktivita přesunula na jejich hole, ale zásluhou brankářů skončila první třetina 0:0. Klukům musím poděkovat za bojovnost, protože ještě deset minut před koncem jsme neměli ani bod a nakonec máme konečně v této „krásné“ soutěži tři.

Jiří Šejba, asistent trenéra Mladá Boleslav:
Trápí nás stále neproměňování šancí. Nakonec se Vary trochu šťastně dostaly do zápasu a rozhodla branka v přesilovce. Matematické počty nám ještě šanci na vyhnutí baráži dávají, proto to nesmíme zabalit a musíme mužstvo namotivovat.
Branky a nahrávky: 23. Sup (Gajovský, Duben) – 52. Loginov (Skladaný, Melenovský), 58. Hluchý (Pech), 60. Němec (Mensator)

Rozhodčí:
Šindler, Hribik – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:3 navíc Kasík (MB) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2110.

Boleslav: Schwarz – Duben, Žabka, Jindra, Jiruš, Lehikoinen, Kasík, Čížek – Bahenský, Sýkora, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Macho, Boháč – Nouza, Vrbata, Gajovský – Kubeš. Trenér: Tlačil.

Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Loginov, Čutta, Mucha, Prošek, Nosek – Hřebejk, Skuhravý, Hluchý – Skladaný, Dej, Melenovský – Košťál, Pech, Kumstát – Čachotský, Balasz, Zucker. Trenér: Paleček.