BK Mladá Boleslav – Energie Karlovy Vary 2:1

Úvod utkání nic moc, pak ale zápas Mladé Boleslavi a Karlových Varů nabral diametrálně odlišný rozměr.

Středočeši, od posledního zápasu v Kladně na poslední příčce, se konečně dokázali chopit především přesilových her a dát z nich oba dva své góly. Dělovku Jindry za Mensatorova záda tečoval Sup, Pabiška si zase udělal radost svým prvním gólem od nepěkného střetu s litvínovským Šlégrem.

Bruslařský klub si svou situaci sice zkomplikoval v 54. minutě, kdy snížil Hřebejk, žádné jiné pochybení ale už nedopustil. A protože Kladno prohrálo na ledě Brna, opouští Boleslav po jediném kole poslední příčku a stěhuje se zpátky na předposlední místo.

Už úvod utkání napověděl, kde se oba celky nachází a jak moc se v poslední době trápí. O chlup lépe začali na svém domácím ledě Středočeši, ale veškerému snažení chyběla pořádná střela. Karlovarští se do útočného pásma na delší dobu dostali až v páté minutě a to ještě díky faulu Šterbáka.

Jenže hostům se v početní výhodě ani trochu nedařilo. Až po přesilovce se dopředu šikovně protlačil Zucker, ale jeho spoluhráči už šli střídat. Boleslavští se poté dostali hned dvakrát do situace dva na jednoho. Jenže napoprvé přihrával Macho na Fabuše nepřesně a napodruhé Boháč volil samostatné zakončení – rovnou do Mensatora.

Boleslavští byli aktivnější a také na ně čekala přesilová hra. Jindra to zkoušel zpoza hráče od modré a karlovarský gólman se musel hodně ohánět, aby kotouč udržel před sebou. O pár minut později měl slibnou šanci i Fabuš, ale byl faulován. V nadcházející přesilovce zvonila tyčka, ale gól domácí neslavili ani po dělovce Kasíka od modré. V závěru se ještě snažili hosté, ale namísto puku skončil ve Schwarzově brance Hřebejk. Melenovský, který obkroužil branku a poté švihem střílel, mířil do domácího brankáře.

V polovině utkání hosté citelně přitlačili, osamocený Čachotský ale svou šanci promarnil, když puk napálil rovnou do Schwarze. Tlak Energetiků pokračoval i po vyloučení Handlovského a domácí se museli hodně otáčet.

Ze závarů, které se hosté snažili tvořit přímo před Schwarzem ale většinou vycházeli vítězně, nebo zasahoval právě domácí gólman. Pro Vary zkrátka do třetice všeho dobrého neplatilo. Boleslavští se však své třetí početní výhody dokázali chopit. Dělovku Jindry tečoval do sítě Michal Sup. V samém závěru mohla Boleslav odskočit na rozdíl dvou gólů, ale Mensator byl rychlejší než Fabuš a puk zalehl.

Hra se pak z velké části přesunula hlavně do středního pásma, které se změnilo v bojiště o každý metr.

Hosty překvapil breskurychlá otočka Krále a jeho přesná přihrávka na volného Lukáše Pabišku a domácí tak rázem upevňovali svoje postavení v utkání.

Jenže ne na moc dlouho. Při signalizovaném trestu se u tyčky důrazně oháněl Štěpán Hřebejk. Sudí se sice rozhodl zavolat video, nezkoumal jej ale nijak dlouho a gól uznal. Boleslavští dostali ledovou sprchu a nepomohlo ani následné vyloučení Jindry. Tím spíš když Frolo deset vteřin před jeho návratem narazil na mantinel Němce a dostal taktéž dvě minuty.

Dvojnásobné oslabení pro domácí nebyl problém, zvlášť když se Vary sami vyšouply z pásma ofsajdem. V klasické přesilovce pak sice Boleslavským připravily pár perných chvilek ale sami si snahu o vyrovnání komplikovaly ofsajdy a zakázanými uvolněními a Mensator tak mohl z branky až deset vteřin před koncem, což pro hosty už nic neměnilo.

Václav Baďouček, asistent Karlovy Vary: Bohužel se opět projevila naše bolest poslední doby a to je střílení branek. Boleslav navíc měla v brance skvělého Marka Schwarze, který jí podržel.

Jiří Šejba, asistent Mladá Boleslav: My jsme konečně po čtrnácti zápasech vyhráli za tři body a všichni věříme, že nás tato výhra nakopne. Úvod zápasu byl oboustranně hodně opatrný, protože oba týmy věděli, že jde o hodně. Nás dnes opět podržel brankář Marek Schwarz.
Branky a nahrávky: 37. Sup (Jindra, Král), 49. Pabiška (Král, Sup) – 54. Hřebejk.

Rozhodčí: Minář, Hribík – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1280.

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Kubeš, Kasík, Duben, Frolo, Šterbák – Bahenský, Sýkora, Boháč – Nouza, Král, Handlovský – Macho, Pabiška, Fabuš – Sup, Vrbata, Gajovský. Trenér: Tlačil.

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Dobroň, Pech, Loginov, Čutta, Mucha – Skladaný, Kumstát, Skuhravý, Hřebejk, Melenovský, Prošek, Hluchý, Dej, Čachotský, Balazs, Zucker, Kuběna, Nosek. Trenér: Paleček.

JITKA ČECHOVÁ