BK Mladá Boleslav - Energie Karlovy Vary 4:2

Hokejová Boleslav přivítala na domácím ledě mistrovské Karlovy Vary. Ty chtěly mladoboleslavským hokejistům oplatit domácí porážku.

A na domácí hokejisty také hned vlétly. Pouze zásluhou Valenta v domácí brance, který nahradil pro tento zápas Schwarze, Boleslavští neinkasovali. Ani na druhé straně nenastoupila brankářská jednička – pro zápas v Boleslavi nahradil Mensatora Sáblík.

V polovině úvodního dějství si Boleslav zahrála přesilovku při vyloučení Boleslaváka v karlovarském dresu Václav Pletky a po této dvouminutovce se obraz hry zcela změnil. Ještě při oslabení mohl otevřít skóre Kumstát, ale Valenta v samostaném úniku neprostřelil.

Ve zbývajících deseti minutách se pro změnu potil Sáblík, ale stejně jako jeho kolega Valent v úvodní třetině neinkasoval, a tak šly týmy poprvé do kabin za bezbrankového stavu. „Kluci celý zápas dobře bránili a Vary jsme do větších šancí nepustili,“ chválil své spoluhráče domácí brankář Michael Valent. Toho vyzdvihl za výkon kouč Vladimír Čermák: „V úvodu zápasu nás hodně podržel brankář Valent.“

V prostřední části hry byla k vidění řada šancí na obou stranách, góly ale padaly jen do jedné branky. A sice za Sáblíkova záda. Nejprve se trefil pěkně k tyči Bahenský. Pak skóroval Sýkora, ale jeho trefa nebyla správně uznána pro kopnutí bruslí.
Sýkora se ale dočkal v 39. minutě! Jaroslav Kasík napálil v přesilové hře kotouč do pásma z červené čáry, ten po odrazu od mantinelu proskotačil až před branku, kde jej do branky uklidil právě Sýkora.

Boleslav začala třetí třetinu v exhibičním tempu a záhy přidala další dvě branky. Vary se však ještě dokázaly zmátořit, ale více jak na rozdíl dvou branek nesnížily.

„V závěru zápasu jsme se ještě zbytečně museli bát o výsledek a to by se nám ze stavu 4:0 stát nemělo,“ uzavřel domácí útočník Tomáš Nouza.

„Jediným pozitivem je, že jsme za stavu 0:4 zápas nezabalili a ještě jsme dokázali snížit. Na myšlenky na bodový zisk to bylo ale málo,“ zhodnotil asistent hostujícího trenéra Mikuláš Antoník.

Branky a nahrávky: 24. Bahenský (Gajovský, Němeček), 39. Sýkora (Kasík), 42. Nouza (Sýkora), 46. Macho (Gajovský, Fabuš) – 50. Hluchý (Tribuncovs), 52. Kristek (Hluchý, Hájek).

Rozhodčí: Salminen, Husička – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5 navíc Skuhravý (KV) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3740.

Boleslav: Valent – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Jiruš, Němeček, Lehikoinen – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Šagát, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský – Vrbata. Trenér: Čermák.

Karlovy Vary: Sáblík – Němec, Prošek, Dobroň, Hájek, Parýzek, Tribuncovs, Brňák, Schmidt – Kumstát, Skuhravý, Pletka – Melenovský, Kristek, Hluchý – Dej, Pech, Košťál – Zucker, Kuběna, Zaťovič. Trenér: Paleček.