BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:1 (série 4:3)

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v klíčovém sedmém utkání baráže o extraligu Ústí nad Labem 4:1. Středočeši tak potřetí za sebou uhájili v baráži příslušnost k elitě, sérii vyhráli 4:3 na zápasy. Základ k dnešní výhře položili v první třetině, po níž zásluhou branek Darrella Haye a Davida Vrbaty vedli 2:0. Vrbata pak v samém závěru přidal svůj druhý gól na 4:1, jímž definitivně rozhodl.

Rozhodující bitva začala oboustranně opatrně, proto první větší možnost přišla až díky úvodní přesilovce. Domácího Pabišku ale vychytal Francouz. V pokračující početní výhodě, když už se zdálo, že Macho prováhal přihrávku na zcela volného Haye, si ho nakonec pro zakončení vybral a bek Středočechů nezaváhal - otevřel skóre pouhé čtyři vteřiny před koncem Gureňova trestu.

Vyrovnat mohli také při přesilovce Kovář s Roubíkem, Schwarz byl ale proti. Ve 14. minutě trefil Handlovský v oslabení tyč a tyto nevyužité šance mohly Ústí mrzet už o pár vteřin později. Vrbata střelou z úhlu překvapil Francouze a zvýšil na 2:0.

V úvodu druhé třetiny si vynutili tlak Severočeši, jenže dlouho naráželi na vynikajícího Schwarze, proti němuž neuspěli Hanzl ani Ludvík. Ve 35. minutě uháněl na branku hostů Bahenský, ale byl křižován obráncem, zkusil proto střelu z kruhu a svou bombou jen těsně minul.

close zoom_in

Až minuty před druhou přestávkou přinesly opět oživení. V čím dál nervóznějším klání hrálo ve 36. minutě Ústí přesilovku, v níž měl ideálně mezi kruhy nabito Hořava, Schwarze ovšem nepropálil. Krátce poté usedl k potrestanému Demelovi ještě Matějovský a hosté hráli přesně minutu pět na tři, šanci si však vypracovat nedokázali. Až poté při klasické přesilovce střílel z bezprostřední blízkosti Kovář, Schwarz mu ale sebral radost.

Ihned po skončení druhé části se dostalo hlediště do varu, neboť na led při oboustranné výměně názorů vlétl hostující Sklenička, jenž do té doby do hry nezasáhl. Ostrým direktem srazil Hrdela, poté se hnal za Boháčem a při odchodu do kabin způsobil další melu již za hrazením u střídaček.

close zoom_in

Do třetí třetiny šli sice nakonec po vynesení trestů s přesilovkou čtyři na tři hosté, neboť ještě 32 sekund před koncem druhé části byl vyloučen Pabiška. Jenže pětiminutová penalizace za Skleničkovo extempore a následný trest ve hře přinesly krátce nato naopak početní výhodu domácím a ti ji zásluhou Divíška využili. O tři minuty později utnul Schwarzovu neprůstřelnost Alinč a znovu bylo o co hrát.

Severočeši se snížením ožili a v 53. minutě byl jen kousek od kontaktní branky Kovář, jenže proti byl znovu Schwarz. Na druhé straně mohli přidat pojistku Matějovský a po něm Boháč, ale neuspěli. Ústečtí Lvi bojovali a v 57. minutě zkusili zariskovat hrou bez brankáře, kterou využil s přehledem Vrbata a odstartoval mladoboleslavské oslavy.

Aktualizováno 19.50

Tak to se vidí málokdy!!!! Hromadná bitka při odchodu do kabin. Nejprve, ještě na ledě, hostující Sklenička zmlátil Hrdela a pak se ještě sápal na Boháče. Při odchodu do kabin se strhla hromadná mela, do níž se zapojily obě střídačky. Rozhodčí tresty oznámí až po přestávce. A ta hlavní zpráva na závěr - stav po čtyřiceti minutách je 2:0 pro Mladou Boleslav.

Aktualizováno 18:54

Skvělá první třetina v podání boleslavských! Po dvou brankách v přesilovkách je stav po první třetině 2:0 pro domácí borce.

Aktualizováno 17:48

Klíčový zápas o všechno dnes čeká hokejisty Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem. Vítěz dnešního zápasu si příští rok zahraje extraligu. Sedmý zápas baráže je tady!

Branky a nahrávky: 9. Hay (Macho, Divíšek), 15. Vrbata (Plodek), 43. Divíšek (Vrbata), 57. Vrbata (Chaloupka) – 46. Alinč (Pajič).

Rozhodčí: Minář, Homola – Kostka, Bláha. Vyloučení: 11:8, navíc Matějovský 10 min. – Sklenička 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4120. Konečný stav série: 4:3.
Boleslav: Schwarz - Hay, Marušák, Lehikoinen, Chaloupka, Macháček, Žabka, Benda, Mikuš - Macho, Plodek, Vrbata, Hrdel, Štefanka, Bahenský, Gajovský, Matějovský, Divíšek, Pabiška, Boháč, Demel.

Ústí: Francouz - Poživil, Černý, Klobouček, Sklenička, Gureň, Hořava, Vobořil, Němeček - Diviš, Čurilla, Mikulík, Rod, Kloz, Alinč, Roubík, Kovář, Handlovský, Pajič, Hanzl, Ludvík.

ČTK