BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústečtí Lvi 1:4

Baráž ještě nekončí! Boleslavští hokejisté nevyužili první domácí mečbol a Lvi tak vrací sérii zpět na sever.

Jestliže Ústí bylo v uplynulých čtyřech zápasech mírně lepším týmem, v první třetině pátého barážového duelu to neplatilo. Boleslav ukázala, že to s ukončením série myslí vážně a už v první minutě se ujala vedení, když u levé tyčky našel touš Pabiška a poslal jej do branky.

Domácí pokračovali v aktivní hře a šance střídala šanci. Bohužel si žádný další puk za Francouzova záda cestu nenašel a to ani v jedné ze tří dobře sehraných přesilovek. „Ústí hrálo o všechno. V tlaku je zabrzdil náš první gól a my jsme byli první třetinu lepší, Ústí nás muselo faulovat. Měli jsme přesilovky a ty jsme bohužel neproměnili. Kdybychom tam odskočili na 2:0 nebo 3:0, myslím, že by to byl psychický hřebík pro Ústí,“ hodnotil první dvacetiminutovku boleslavský kouč Vladimír Jeřábek.

Ve druhé třetině nastoupilo aktivněji Ústí, leč skórovat mohli domácí. Michal Macho ale trefil jenom horní tyčku branky, a tak došlo na otřepané a vágní „nedáš – dostaneš.“ Po Gureňově vyrovnání bylo ještě hůř. Za sedm minut doklepl puk do sítě na brankovišti úplně volný Gureň a hororovou třetinu zakončil střelou do šibenice po buly Roubík. „Myslím si, že po první vyrovnané třetině jsme druhou a třetí část byli lepším týmem,“ řekl ústecký asistent Milan Skrbek.

Boleslav se v poslední části hry snažila, vytvořila si i tlak, ale alespoň ke snížení to nevedlo. Naopak v samotném závěru ještě využil přesilovku Hanzl. To už byl v domácí kabině po trestu do konce utkání Matějovský, v závěru se za ním vydal i Boháč. „To je prostě hokej. Navíc jde hodně, jde o extraligu, tak je jasné, že to bude vyhrocené,“ komentoval emoce domácí bek Boris Žabka. Ten si během zápasu několikrát vysvětloval situace s hostujícím Mikulíkem.

Dokonce si prý i názory měnili o přestávce na chodbě. „První mečbol jsme nevyužili, ale máme ještě další dva. Ústí by nás muselo porazit třikrát v řadě a to se jim nepovede,“ prozradil na závěr boleslavské odhodlání.

Další šanci na ukončení série bude mít jeho tým v pátek, kdy se od 18 hodin hraje na ledě Ústeckých Lvů.

Branky a nahrávky: 1. Pabiška (Boháč) – 26. Gureň (Ludvík, Mikulík), 33. Hanzl (L. Poživil), 37. Roubík (Mikulík), 59. Hanzl (Kloz).

Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8, navíc Matějovský 5 min. a do konce utkání, Boháč (oba Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3950. Stav série: 3:2.

Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen – Pabiška, Divíšek, Matějovský – Vrbata, Štefanka, Boháč – Tvrdík, Hrdel, Demel – Lenc, Macho, Bahenský.

Ústí: Francouz – Gureň, Vobořil, P. Hořava, Vobořil, Klobouček, K. Černý – Mikulík, Roubík, Ludvík – Jan Kovář, Alinč, Rod – Kloz, Hanzl, Handlovský – Pajič, Čurilla.