BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústečtí Lvi 0:4

„Takhle se baráž nehraje,“ spílali boleslavští fanoušci hokejistům Bruslařského klubu.

Vítěz první hokejoví ligy, Slovan Ústečtí Lvi, byl po celý zápas na ledě nejhoršího týmu extraligy pánem a po zásluze vyhrál duel vysoko 4:0.

„Dostali jsme lekci v jednoduchosti a pořádnou dardu. Jestli chceme soutěž zachránit, tak se musíme probrat a ne hrát další zápas jako dnes. Teď už hráči sami vědí, že to nebude jednoduché. Bez práce na ledě se to uhrát nedá. Do desáté minuty jsme byli pořád pod tlakem a byli jsme překvapeni, jak se Ústí pohybuje a bruslí,“ konstatoval smutně domácí kouč Vladimír Jeřábek.

„Nepřijeli jsem sem s tím, že bychom chtěli prohrát. To nechce žádné mužstvo. Dnes se nám zápas dost vydařil. Je to ale jen 1:0 na zápasy, nic to neznamená. Udělali jsme jen malý krůček, dobře si uvědomujeme, že potřebujeme vyhrát čtyřikrát,“ nechtěl přeceňovat výhru svého týmu asistent Milan Skrbek.

Tři kanadské body za gól a dvě asistence si připsal Lukáš Handlovský, který na severu Čech hostuje z Mladé Boleslavi.

Lvi udeřili pokaždé v jiné herní situaci – v oslabení, v přesilovce pět na tři, v klasické přesilovce a pak ve standardním počtu hráčů.

Zato Boleslav na skvěle chytajícího Francouze recept nenašla. A to měl Bahenský i výhodu trestného střílení.

„Musíme zvednout hlavy a zítra začít z úplně jiného konce,“ řekl po zápase David Vrbata.

Ve čtvrtek se začne v Ško–Energo Areně v 18.10 hodin.

Branky a nahrávky: 26. Hanzl (Handlovský), 35. K. Černý (Handlovský, Hanzl), 36. Sklenička (Mikulík, Němeček), 49. Handlovský (Hanzl).

Rozhodčí:
Hribik, Hodek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960. Stav série: 0:1.

Boleslav: Schwarz – Marušák, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Benda, Lehikoinen, Macháček, Hay – Pabiška, Divíšek, Boháč – Vrbata, Plodek, Demel – Bahenský, Hrdel, Macho – Matějovský, Štefanka, Tvrdík. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Ústí nad Labem: Francouz – Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý – Mikulík, Roubík, Ludvík – Jan Kovář, Alinč, Sklenička – Čurilla, Pajič, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.