Mladá Boleslav - Boleslavští hokejisté nestačili v prvním zápase Tipsport Cupu na prvoligového soupeře.

4.8.2009

Tipsport Cup: BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústí nad LabemFoto: PPNA/Sergej Agopshuk

BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústí nad Labem 4:5

V odvetě barážového zápasu o extraligu se Ústí dokázalo v prvním zápase letního Tipsport Cupu Mladé Boleslavi pomstít.

První třetina patřila domácímu týmu. Už po šesti minutách překonal z otočky brankáře Orcta Daniel Boháč. Ve čtrnácté minutě se po nádherné kombinaci prosadil střelou od modré Jaroslav Kasík a bylo to 2:0.

Hosté měli v první dvacetiminutovce z extraligového soupeře až přílišný respekt a Schwarz v domácí brance příliš práce neměl. Výjimkou byla pouze situace z 15. minuty, kdy kapituloval po střele Kříže v přesilové hře.

Vstřelená branka hosty nabudila a ve druhé třetině již byl k vidění vyrovnaný hokej. Ústí mělo šanci na vyrovnání v další početní výhodě, ale v ní samo inkasovalo z hole Boháče. Obdržený gól však Ústecké ještě více nabudil a ti zaveleli k obratu. Nejprve se u levé tyče prosadil Mikulík a pak domácí obraně unikli postupně Janků a Šaffer a bylo to 3:4.

Na tahu tak byla Boleslav. Ta po druhé přestávce vlétla na hosty jako uragán a po dvou minutách hry vyrovnal v přesilovce Bahenský. To už byl v domácí brance dorostenec Will, jenž nahradil boleslavskou jedničku Schwarze. Sedm minut si téměř nesáhl na puk a pak jej musel lovit z branky po trefě Kloze, jíž předcházela velká šance Macha a dokonce tyčka mladého Čížka. Po inkasované brance se Boleslav vrhla do útoku, ale Orct všechny její šance vychytal.

Branky: 6. Boháč (Šterbák), 14. Kasík (Gajovský, Žabka), 28. Boháč (Bahenský), 42. Bahenský (Sýkora) – 16. Kříž (Janků, Alinč), 30. Mikulík (Klobouček, Pšurný), 34. Janků (Alinč, Gýna), 38. Šaffer (Alinč, Gýna), 47. Kloz (Čaloun, Pazourek).

Rozhodčí: Smitka – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:9 (navíc Pšurný 10 min OT). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1086. Třetiny: 2:1, 1:3, 1:1.

Boleslav: Schwarz (41. Will) – Žabka, Kasík, Duben, Jiruš, Štěrbák, Jindra, Čížek, Bauer – Macho, Král, Handlovský, Gajovský, Pabiška, Sup, Bahenský, Sýkora, Boháč, Loskot, Kotrba, Belay.

Ústí:
Orct – Kříž, Gýna, Vobořil, Zeman, Klobouček, Mizera, Novotný, Brož – Janků, Alinč, Šaffer, Čaloun, Pazourek, Kloz, Kříž, Mikulík, Pšurný, Dragoun, Vrtek, Přeučil.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Bělá - Házenkářští začátečníci z Bělé oslavili závěr roku soutěžemi a hrou, kterou mají nejvíc rádi – házenou. Tentokrát to ale nebyl klasický trénink, nýbrž měl příchuť blížících se Vánoc. Na plac, kromě trenérů, vyběhli totiž i rodiče. A to se opravdu stává jen jednou za rok.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Astronomové z Ondřejova hledají vesmírné kamení. Schovalo se jim v Budějovicích

Střední Čechy – Hledá se sametově černě až černohnědě zbarvený „kámen“, tedy vlastně dva. Jeden by měl vážit zhruba kilogram, druhý je zhruba čtvrtinové velikosti. S touto výzvou se obracejí na veřejnost astronomové z Ondřejova na Praze-východ, kde funguje centrum pozorovacích stanic Evropské bolidové sítě. Při pátrání po meteoritech chtějí oslovit Jihočechy, konkrétně obyvatele Českých Budějovic. Právě v okrajové části města by měly ležet části padající hvězdy zaznamenané v neděli 3. prosince.