BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:1 PP

Úkol splněn! Mladá Boleslav dokázala vyhrát oba domácí zápasy hokejové baráže. I když ten druhý s pořádnou dávkou štěstí.

Ústí nastoupilo bez respektu

Ústí vstoupilo do zápasu na rozdíl od prvního zápasu bez bázně a hany a v úvodu zamklo domácí před Schwarzem. Ten se měl v úvodní dvacetiminutovce co ohánět. Nejvíce se zapotil při úniku Kloboučka a zakončení Heřmana, po jehož střele musel hodně rychle tasit svou lapačku. Boleslav mělo v první třetině 108 sekund dlouhou výhodu pěti proti třem, ale přesilovková mizerie z neděle pokračovala. V samotném závěru první části hry se Boleslav natlačila před Salfického, ale Boháč a po něm Vrbata z vyložených pozic minuli.

Domácí hrdina Michal Důras po zápase řekl: „Od nás to dnes nebyl dobrý zápas. Ústí na nás v úvodu vletělo.“

Odhodlání potvrdil i domácí obránce Jiří Zeman: „Chtěli jsme tady druhý zápas urvat, ale bohužel se nám to nepovedlo.“

Důras poslal Boleslav do vedení

Druhá třetina už branku přinesla. Po čtyřech minutách hry se dostal k odraženému puku Důras, neukvapil se s zakončením a po „vykoupání“ Salfického uklízel do prázdné branky. Studenou sprchou polité hosty mohl v zápětí potopit Handlovský, ale úřadovala Salfického vyrážečka. Za čtyři minuty mohl snížit Heřman, ale naštěstí pro domácí mu prudký puk přeskočil hůl. V polovině zápasu chyboval při přesilovce domácích Kočí a Mikulík uháněl směrem na Schwarzovu svatyni. V poslední chvíli však dokázal Kočí čistým skokem Mikulíka o kotouč obrat.

Třetí třetina patřila Ústeckým. Mladá Boleslav jakoby se spoléhala na čistý štít, jako v případě prvního zápasu a do útoku se příliš nedostávala. Naopak Lvi se v touze po vyrovnání neustále tlačili do zakončení. Přesto mohli druhý gól přidat domácí, ale únik Důrase se Zíbem nezakončil přesně prvně jmenovaný.

A tak udeřilo na druhé straně. Lvi se po 108 minutách baráže dočkali: Zeman obkroužil Schwarzovu branku a na zakončení Janků byl domácí brankář krátký.

Nahrávač Zeman potvrdil, že gól hosty nakopnul: „Ten gól nám hodně pomohl. Ukázal nám, že můžeme s favorizovanou Boleslaví držet krok.“

Odpovědět mohl opět Důras, ale v dalším úniku volil místo přihrávky Klimentovi střelu, leč pálil nepřesně.

Domácí trenér Jaromír Šindel přiznal, že v závěru normální hrací doby bylo Ústí lepším týmem: „Třetí třetinu jsme příliš nezvládli.“ Pro změnu hostující kouč Miroslav Hořava litoval, že nepřišla druhá branka: „Bohužel jsme z tlaku nedokázali vstřelit vítězný gól.“

Prodloužení patřilo domácím

A tak přišlo na řadu prodloužení. Domácí do něj vstoupili se třičtvrtěminutovou přesilovkou. Ta určila ráz celého prodloužení, neboť v něm byla Boleslav aktivnější. Když už se v hlavách většiny hráčů honily myšlenky na nájezdy, přišlo rozhodnutí. Puk po vyhraném buly klouzal do obranného pásma Ústeckých. Brankář Dušan Salfický se za ním vydal, ale nedokázal jej odpálit. Poté se puk dostal přes Boháče k Důrasovi, který mezi betony smolaře Salfického zápas rozhodl.

„Měli jsme to s Danem Boháčem domluvené,“ popisoval situaci před vítěznou brankou její střelec Michal Důraz. On dobře nahodil do pásma a naštěstí pro nás Salfický trošku zaváhal. Se štěstím pak puk proklouznul mezi jeho betony až do branky."

Miroslav Hořava však svého brankáře bránil: „Nebyla to Salfického chyba!“

Serie se stěhuje na led vítěze I. ligy, kde se hraje ve čtvrtek a v pátek
Branky a nahrávky: 24. Důras (Boháč), 69. Důras (Boháč) – 48. Janků (Zeman)

Rozhodčí:
Mikula, Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6 navíc Mikulík (UL) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3850.

Ml. Boleslav:
Schwarz – Kočí, Novák, Moravec, Zíb, Benda, Bauer, Schabel, Mocek – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Vrbata, Sýkora, Pšurný – Kazionov, Padělěk, Gajovský. Trenér: Šindel.

Ústí: Salfický – Zeman, Macháček, Klobouček, Kříž, Novotný, Pojkar, Němeček – Janků, Novák, Mikulík, Dragoun, Šaffer, Procházka, Špirko, Havlíček, Pazourek, Sklenička, Hanzl, Heřman, Hovorka. Trenér: Hořava.