BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:0

Bruslařský klub dokázal využít domácího prostředí v prvním zápase baráže o hokejovou extraligu a ujal se vedení v serii. Na domácím ledě navíc nedovolil vítězi I. ligy ani jednou skórovat.

Důležitost prvního kroku si uvědomoval domácí kouč Jaromír Šindel: „Měli jsme z toho zápasu velké obavy, ale jsme moc rádi, že jsme do baráže vkročili vítězně.“

Jako uragán vletěla Mladá Boleslav na svého ústeckého soupeře. Neuběhla ani minuta a půl a Metrostav Arena se radovala poprvé. Boháč nabil mezi kruhy Klimentovi a Salfický byl bez šance. Domácí pokračovali v nátlakové hře, ale série vyloučení dala také šanci Ústeckým. Jejich hole však svazovala obrovská nervozita a tak dlouhá přesilovka pět na tři přišla v niveč. Naopak se na druhé straně řítil na Salfického Handlovský, ale neuspěl. V oslabení měl také šanci Richard Král, ale Salfický už v úvodní dvacetiminutovce nekapituloval. A to i přesto, že Mladá Boleslav měla také dlouhou dvojnásobnou výhodu. Ústí v první třetině působilo spíše jako vítěz druhé hokejové ligy, než té první.

Domácí forvard David Vrbata litoval dalších nevyužitých šancí: „Měli jsme více ze hry a byla škoda, že jsme neproměnili další šance. Ústí držel skvělý Dušan Salfický.“

Druhá třetina žádnou brankovou šanci nepřinesla. Hosté setřásli úvodní nervozitu a byli nebezpečnější. Největší příležitosti druhé dvacetiminutovky připravili paradoxně skvěle chytající golmani. Nejprve domácí Schwarz trefil rozehrávkou pouze Mikulíka, ten ale nedokázal přesně zacílit.

I přes malé zaváhání ale vysekl domácímu golmanovi velkou poklonu jeho spoluhráč David Vrbata: „Marek chytal opět famózně. V takto klíčových zápasech je hodně důležité, když vás golman podrží.“

Na druhé straně závahal i Salfický, když jeho vyhození zachtil Sýkora, ale zkušený golman v zápětí svou chybu napravil vynikajícím zákrokem. Za hosty mohl ještě vyrovnat Procházka, ale z mezikruží napálil jenom Schwarze. Strhující hokej v bouřlivé atmosféře musel diváky bavit.

Hostující obránce Jan Klobouček komentoval po zápase: „I přes brzo inkasovanou branku to byl vyrovnaný zápas. Bohužel jsme málo stříleli.“

Drtivý nástup do třetí třetiny měla opět Mladá Boleslav, ale rozhodnutí zápasu odmítli v nájezdech dvou proti jednomu nejprve Nouza a poté také Handlovský. Boleslav se nikam nehnala a snažila se hlídat modrou čáru, což se dařilo a hosty do větších šancí nepouštěla. Když se Lvi dostali do koncovky, narazili na připraveného Schwarze. Oba týmy zahodily během zápasu tak velké množství přesilových her. Rozhodnutí přišlo dvě minuty před koncem, kdy se prosadil David Vrbata, a po něm ještě dal definitivní razítko na boleslavskou výhru Důras.

Nespokojený byl po zápase samozřejmě hostující trenér Miloslav Hořava: „Dnes jsme rozhodně nezahráli optimálně. Udělali jsme velké množství chyb v obraně a dopředu jsme byli hodně bázliví. Boleslav vyhrála zaslouženě.“

Branky a nahrávky: 2. Klimenta (Boháč), 58. Vrbata (Sýkora, Schnabel), 59. Důras (Novák, Boháč)

Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9 navíc Zíb (MB) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4100 (vyprodáno).

Ml. Boleslav: Schwarz – Kočí, Novák, Moravec, Zíb, Benda, Bauer, Schabel, Mocek – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Vrbata, Sýkora, Pšurný – Kazionov, Padělěk, Gajovský. Trenér: Šindel.

Ústí: Salfický – Zeman, Macháček, Klobouček, Kříž, Novotný, Pojkar, Němeček – Janků, Novák, Mikulík, Dragoun, Šaffer, Procházka, Špirko, Havlíček, Pazourek, Sklenička, Hanzl, Heřman, Hovorka. Trenér: Hořava.