BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:3

Boleslavští hokejisté se po dvou porážkách chtěli opět bodově chytit. Příležitostí jim byl domácí zápas s třineckými Oceláři.

„Veděli jsme, že přijede ofenzivně kvalitní mužstvo, a proto jsme chtěli vycházet z dobré defenzivy,“ odhalil taktický záměr domácí kouč Vladimír Čermák. Boleslav si potřebný náskok vypracovala v první třetině. „První třetinu jsme naprosto neprofesionálně odflákli,“ hořekoval asistent třineckého kouče Břetislav Kopřiva.

V ní se dvakrtát trefil domácí kapitán Richard Král, jenž prožil nejlepší extraligové roky, právě v třineckém dresu. „Vždycky je v kabině vypsaná premie v zápasech proti bývalým klubům,“ prozradil Král, že to nebude mít zadarmo.

Na první branku odpověděl obránce Cartelli v přesilové hře, ale v další početní výhodě se radovali domácí. Novic v boleslavském dresu Jaroslav Kracík, předložil puk Machovi, který vyhnal Hamerlíka z branky. „Snad jsem hokej hrát nezapomněl. Dneska se mi hrálo dobře. Po dlouhé době jsem cítil důvěru trenéra a je to příjemná změna,“ řekl Jaroslav Kracík, který přišel do Boleslavi z Plzně.

Hamerlíka nahradil v brance Tomáš Duba. „Jsem rád, že jsem si opět zachytal, ale více mě mrzí prohra,“ řekl třinecký golman.

Hosté se dostali do hry trefou Polanského, ale dvoubrankový náskok vrátil Boleslavi Opět Macho, opět v přesilovce, tentokrát po krásném uvolnění od Lehikoinena. Dvanáct minut před koncem snížil hostující Kohn, ale Boleslavští si již výhru pohlídali. „Jsem rád, že si hráči plnili i své defenzivní úkoly,“ chválil hráče Čermák.

Břetislav Kopřiva, asistent trenéra Třince: Vymstil se nám neprofesionální přístup hráčů v první třetině. Od druhé třetiny jsme po důkladné domluvě začali hrát hokej, měli jsme i převahu, ale Boleslav důsledně bránila. Znovu opakuji, že jsme zápas prohráli v první třetině.

Vladmír Čermák, trenér Mladé Boleslavi: Po dvou prohraných zápasech jsme se potřebovali chytit. Věděli jsme, že k nám přijede ofenzivně silné mužstvo, a proto jsme se snažili hrát odzadu. Naštěstí nás nastartovaly góly a hráči si ve zbytku zápasu plnili defenzivní úkoly.
Branky a nahrávky: 6. Král (Sup, Žabka), 12. Král (Žabka), 18. Macho (Kracík), 44. Macho (Lehikoinen) – 10. Cartelli (Bonk, Květoň), 29. Polanský (Martynek, Květoň), 48. Kohn (Hampl, Lojek).

Rozhodčí: Šindler, Homola – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3385.

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Krejčík, Frolo – Sup, Král, Pabiška – Nouza, Sýkora, Boháč – Macho, Kracík, Fabuš – Handlovský, Vrbata, Bahenský. Trenér: Čermák.

Třinec: Hamerlík (18. Duba) – Hrabal, Andersons, Cartelli, Malec, Lojek, Výtisk, Zíb – Květoň, Polanský, Martynek – Růžička, Kohn, Hampl – Polák, Tomas, Bonk – Pospíšil, Mičula, Kanko. Trenér: Marek.