BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:1

Poslední domácí zápas extraligové play–out sehrála Boleslav doma se Spartou.

A ve Ško–Energo Areně to chvílemi vypadalo jako na juniorské extralize. Jednak tomu odpívadala divácká návštěva (650 věrných diváků) a také sestava Sparty.

Ta šla do vedení už v první minutě zápasu. Po vyhraném buly přišel Hay o kotouč a Přibyl prostřelil Schwarze. To byla nakonec jediná akce, která stála z první dvacetiminutovky za zmínku.

Boleslav se dokázala proti sparťanským mladíkům prosadit až v polovině zápasu a navíc v dvojnásobné přesilovce, kterou využil Zbyněk Hrdel. Ten se vrátil do Mladé Boleslavi z Chomutova a bude jí k dispozici v baráži, kde může pomstít svůj mateřský klub.

Chybět naopak bude zraněný Tomáš Nouza a otazník také visí nad kapitánem Tomášem Divíškem, který byl v hledišti zimního stadionu s ortézou na noze.

Po půl minutě hry ve třetí třetiny přišlo malé jubileum. Petr Chaloupka se opřel do puku, který zapadl přesně do šibenice Sedláčkovy branky – pro boleslavského beka to byla první extraligová branka, a tak si dojel k rozhodčímu pro památeční puk.

O osm minut později ještě pozvali boleslavští hokejisté fanoušky na baráž krásnou kombinací na jejímž konci byl zakončující Zdeněk Bahenský.

Vladimír Jeřábek (Mladá Boleslav):
„Pro nás to byl velmi pozitivní zápas, neboť Sparta k dnešnímu utkání přistoupila o mnoho lépe než naposledy Brno. Mladí hráči soupeře naše kluky výborně prověřili a ti museli celý zápas odehrát naplno, jít do těla a neodevzdat žádný souboj.“

Samotná baráž proti Ústeckým Lvům odstartuje domácími zápasy středu (17.40) a ve čtvrtek (18.10). Vstupenky budou v předprodeji od pondělí na sekretariátu BK.

Branky a nahrávky: 30. Hrdel (Macho, Bahenský), 41. Chaloupka (Žabka), 49. Bahenský (Macho, Hrdel) – 1. Přibyl (D. Výborný, Ton).

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 640.

Boleslav:
Schwarz – Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen, Benda, Macháček, Dudáš – Pabiška, Štefanka, Boháč – Vrbata, Plodek, Jiránek – Bahenský, Hrdel, Macho – Lenc, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Sparta:
V. Sedláček – Veselý, Husák, Sobotka, Švaříček, Jakub Kolář, Zacpálek, Žovinec, Macholda – Ton, D. Výborný, Přibyl – Žálčík, Pacovský, Hromas – Kafka, Rubeš, S. Treille – Sovík, Bartánus, D. Tůma. Trenéři: M. Hořava a Rulík.