BK Mladá Boleslav – HC Slavia Praha 1:0

Každý z nich bojoval jako lev, jehož mají v klubovém znaku. Boleslavští hokejisté včera urvali na domácím ledě tři body za nejtěsnější možnou výhru nad pražskou Slavií.

Hrdinové zápasu? Tomáš Demel a Marek Schwarz. Prvně jmenovaný asi těžko tušil v 19. minutě, kdy překonal Kopřivu, že půjde o gól vítězný. I když něco možná tušil! Jeho oslava branky byla tak intenzivní, že se chvíli mohlo zdát, že Demel dal gól v prodloužení sedmého zápasu finále Stanley Cupu.

I to však svědčí o obrovské touze Boleslavských po smazání bodového manka a vyhnutí se baráže. „Tyhle zápasy miluju. Když je to vyrovnané až do samého konce. Pro ten pocit hraju hokej,“ zářil spokojeností boleslavský kapitán Tomáš Divíšek. Ten po zápase neváhal vyseknout poklonu také domácímu publiku. „To, co tady dnes předvedli fanoušci je na smeknutí klobouku.“

Výsledek by mohl napovídat o hokejové nudě – opak byl však ve Ško–Energo Areně pravdou.

Ve třetí třetině notně propotil triko také boleslavský brankář Marek Schwarz. Ten se pro uhájení čistého konta musel hodně ohánět. „Kluci ale dneska dobře bránili. Nešli na mě žádné dorážky,“ liboval si Schwarz. I to dokládá nezměrnou bojovnost Středočechů.

„Poslední zápasy máme založené na bojovnosti a důrazu. Jsme poslední, takže musíme makat a hrát nadstandard. Jedině tak můžeme uspět,“ potvrdil Divíšek.

Toho čeká v neděli zápas v „jeho“ Pardubicích. „Mám to tam rád, strávil jsem tam krásné roky,“ řekl. Jedním dechem však dodal: „Když Schwarzik zachytá jako dneska, tak vyhrajeme 1:0. A to bohatě stačí!“

Branka a nahrávky: 20. Demel (Plodek, Vrbata).

Rozhodčí: Mikula, Minář – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:4 navíc Štefanka (MB) 10 OT+DKU. Využití: 0:0. Diváci: 3310.

Mladá Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Benda, Macháček, Dudáš, Marušák – Nouza, Divíšek, Pabiška – Vrbata, Plodek, Demel – Hyka, Tvrdík, Boháč – Bahenský, Štefanka, Matějovský. Trenér: Holaň.

Slavia: Kopřiva – Roth, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Žižka, Kolařík, Špelda – Krenželok, Sklenář, Vondrka – T. Svoboda, Jaškin, Tomica – Micka, P. Jelínek, Doležal – Pospíšil, Klhůfek, Poletín. Trenér: Růžička