BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 2:3

V posledních dvou domácích zápasech mají svěřenci trenéra Holaně problém – ne že by nedávali góly, ale nedokážou vedení, kterého se ujali, udržet. Tak nějak to vypadalo i v duelu s pražskou Slavií. Ani ne v polovině utkání slavili Středočeši dvougólové vedení – pokaždé díky Boháčovi – pak to s nimi ale začalo jít z kopce. Ještě před koncem prostředního dějství totiž slávisté vyrovnali a na začátku toho třetího pak zápas dokonce obrátili ve svůj prospěch.

Bruslařský klub svému soupeři nabídl hned v úvodu zápasu přesilovou hru, hosté ale ve většině případů pálili vedle a ke konci dvou minut, které si odešel odsedět Macháček, ještě navíc pustili do šance Hrdela. Už zase za klasické herní situace si hned několik dobrý šancí vypracovala slovenská křídla Fabuš a Macho s Pabiškou jakožto centrem. Tlak domácích narůstal a ještě před polovinou první třetiny se ve zmatku před Kopřivou nejlépe zorientoval Daniel Boháč.

Na 2:0 zvyšoval už ve druhé třetině opět Boháč a vypadalo to na veselý zápas.

Opak byl pravdou. „Z výsledku jsem velmi zklamaný. Opět, stejně jako proti Plzni, jsme měli utkání výborně rozehrané, ale vlastními chybami těch nejzkušenějších se připravíme o vítězství,“ smutnil po zápase domácí kouč.

Nejprve snížil sólo jízdou útočnou třetinou Vondrka, pak využil přesilovku Krenželok a slávistický obrat dokonal ve třetí třetině Doležal.

„Jsme rádi, že vezeme z Mladé Boleslavi všechny tři body. Chtěl bych hráčům poděkovat za jejich výkon. Dařilo se nám hrát aktivně, což bylo hlavním důvodem k výhře,“ znělo naopak hodnocení asistenta Slavie Jiřího Čelanského.

Branky a nahrávky: 9. Boháč (Barney), 25. Boháč (Žabka) – 28. Vondrka (Kadlec), 38. Krenželok (Micka), 42. Doležal (Skořepa, Benda)

Rozhodčí: Šindler, Mikula – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3680.

Boleslav: Schwarz – Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Čížek, Duben, Macháček, Žabka – Boháč, Divíšek, Barney – Macho, Pabiška, Fabuš – Tvrdík, Vrbata, Bahenský – Loskot, Nouza, Hrdel. Trenér: Holaň.

Slavia: Kopřiva – Žižka, Kadlec, Kuboš, Benda, Roth, Vašíček, Špelda, Kolařík – Vondrka, Růžička, Pospíšil – Tomica, Svoboda, Krenželok – Jelínek, Skořepa, Doležal – Poletín, Žejdl, Micka. Trenér: Růžička.