Jen co ve městě automobilů utichly oslavy z udržení v hokejové extralize, začala pro vedení klubu práce.

V mezisezonní přestávce se udála ve středočeském klubu řada změn. Ta nejviditelnější na trenérském postu. Po odchodu sportovního ředitele a trenéra v jedné osobě Jaromíra Šindela zaujali zmíněné dva posty Luděk Bukač mladší a trenér Vladimír Čermák, jenž přišel z nedalekých Benátek nad Jizerou.

Změny se nevyhnuly ani hráčskému kádru. Z odchodů jmenujme například Jana Bendu, Jana Nováka nebo brankáře Filipa Šindeláře. V kolonce příchodů se však obejevila také zajímavá řada jmen: mimo jiné Lukáš Pabiška, Boris Žabka, Michal Sup nebo Valdemar Jiruš.

S širším kádrem, než který se připravoval během letního drilu, vstoupili boleslavští hokejisté do herní fáze přípravy. Nechyběli už Richard Král a Michal Macho, kteří se doposud připravovali individuálně, z Jihlavy dorazila dvojice Milan Řehoř – Libor Bezděk, trenéři zkouší také slovenského mladíka Petera Novajovského a k dispozici mají ještě navrch trio juniorů. Sečteno a podtrženo, s Bruslařským klubem vyjely v pondělním dopoledni na led více než tři desítky hokejistů.

„Trénuje s námi nyní asi o osm hráčů víc než během suché přípravy, ale příští týden se to zase srovná a kádr bude tak, jak byl. Nejde přímo o změny v kádru,“ vysvětlil sportovní manažer Luděk Bukač.

Na střídačku dorazil mezi posledními také kapitán Richard Král. Na ledě ho bylo slyšet ze všech nejvíc. Kapitán bavil na prvním pondělním tréninku své spoluhráče, jak je jeho zvykem. Přesto byl pro zkušeného mazáka začátek přípravného období na ledě v něčem jiný. Poprvé v kariéře mu totiž předcházela individuální suchá příprava. „Trénoval jsem podle svého,“ říká s úsměvem.

Kromě nové smlouvy jste se s vedením dohodl i na tom, že první fázi přípravy absolvujete individuálně. Měl jste alespoň plán od trenérů, nebo záleželo čistě na vás?

Trénoval jsem podle svého.

Co jste tedy do vaší přípravy zahrnul?
Byla skvělá!

Tak povídejte, jak jste trénoval?
Posilovna, kolo, různé sporty.

V médiích se během období suché přípravy hokejistů hemžily články o tom, že by se všichni zkušenější hráči mohli připravovat individuálně. S tím tedy souhlasíte, že?
Určitě. Já bych řekl, že úplně všichni hráči by se mohli připravovat sami. Tak je to v Americe a myslím si, že ten čas stejně jednou přijde i u nás. Každý ví, co potřebuje. Záleží na každém, jestli se připraví, nebo ne. Bylo by to výhodnější i pro kluby, které by se nemusely tři měsíce o hráče starat.

I přesto, nemrzí vás, že jste oželel boleslavskou specialitu suché přípravy, několik tréninků na ledě?
Vůbec ne, naopak jsem rád. Být ještě v létě na ledě, to bych asi nezvládl.

Absolvoval jste individuální přípravu poprvé v kariéře. Jaké to pro vás je, když přijdete znovu do kabiny až po čtyřech měsících?

Já bych řekl, že to byla taková delší dovolená. Cítím si skvěle!

To znamená, že už jste se do kabiny mezi spoluhráče těšil? Na ledě to podle těch srandiček tak vypadalo…
Tak to ne! Určitě jsem se netěšil, protože jít 20. července na led, to se nikomu nechce. Venku je hezké počasí a dají se dělat jiné sporty. Ale když už jsme tady, přeci se nebudeme mračit.