Po roce je to opět tady. V sobotu vstoupí boleslavští hokejisté do baráže, do souboje s vítězem I. ligy Chomutovem. Jde o hodně, jde totiž o všechno. V sázce je extraligové bytí, či nebytí v příští sezoně.

Loni proti Ústeckým Lvům poslední celek extraligy svou úlohu zvládl bravurně. Vítěze druhé nejvyšší soutěže přejel nejrychlejším možným způsobem 4:0 na zápasy. Právě barážové zkušenosti by měly v očekávaném souboji hrát velkou roli.

Vždyť Boleslavští poslední dvě barážové účasti přetavili ve vítězství. Před dvěma lety jako vítěz I. ligy si výhrou v sérii 4:1 nad Ústím zajistili premiérovou účast v české extralize, loni proti stejnému soupeři svou příslušnost mezi elitou uhájili.

Někteří vtipálkové proto říkají, že zkratka BK v názvu klubu neznamená Bruslařský klub, nýbrž Barážový klub Mladá Boleslav.

Soupeřem boleslavských hokejistů v baráži o extraligu bude letos ambiciózní KLH Chomutov. Finančně zajištěný klub, který se opírá o podporu hnědouhelných a energetických společností, již delší dobu prahne po nejvyšší soutěži.

V létě se dokonce velmi hlasitě spekulovalo o prodeji boleslavské licence právě Chomutovu. Podle Chomutovských Boleslav z domluvené transakce na poslední chvíli couvla. Podle Severočechů se tak stal jejich klub pouze nástrojem k nátlaku na boleslavské sponzory. S tím samozřejmě v klubu u Jizery nesouhlasili. Nicméně, Chomutov tak má o motivaci více Boleslav sestřelit.

Ač prvoligový, přesto má Chomutov ve svých řadách řadu známých hokejových jmen. Za všechny jmenujme například dvojnásobného nejlepšího střelce extraligy Davida Hrušku, bývalého reprezentanta Milana Krafta, či hokejového „enfant terrible“ Radka Dudu.

„Jsme spokojeni, že jsme vyhráli I. ligu. Každé vítězství je dobré a počítá se. Jdeme krůček po krůčku a kam dojdeme, tam dojdeme. Nemá cenu dávat si malé cíle, každý by měl chtít dosáhnout nejvýš, kam to jde,“ říká právě Radek Duda.

V Boleslavi jsou na velkého rivala z prvoligových dob také připraveni. „Už minulý týden jsem jezdil na finálové zápasy na pozorování,“ prozradil svou špionáž boleslavský asistent Jiří Šejba.

„Na nepovedený závěr extraligy musíme zapomenout, s tím stejně nic nenaděláme. Musíme se soustředit na to, co nás čeká. V baráži se začíná od nuly,“ ví Šejba.

Ve stejném duchu mluvil i útočník Daniel Boháč, jenž pamatuje obě vyhrané barážové série: „Nevydařený závěr jsme už hodili za hlavu. Stalo se, co se stalo, ale teď se už soustředíme na baráž, ve které musím vyhrát čtyři zápasy. Věřím, že se nám to podaří a budeme v Boleslavi hrát extraligu i příští rok.

Alfou a omegou celé série budou opět brankáři. V té loňské doslova vymazal Ústí Marek Schwarz. V chomutovské brance se letos představí Jan Chábera, který hájil boleslavskou svatyni v úvodu premiérové extraligové sezony.

„Pro nás to nebude určitě nic jednoduchého. Můžeme všechno ztratit, zatímco Chomutov může jenom získat,“ varuje před zrádností baráže právě boleslavský brankář Marek Schwarz. Na druhou stranu odhodlaně dodává: „Nikdo na nás nějaký tlak nevyvíjí, všichni moc dobře víme, o co jde, a uděláme pro to maximum!“

TERMÍNY ZÁPASŮ:
1. zápas: sobota 10. 4. BKMB – KLH (18.10 - ČT 4 PP)
2. zápas: neděle 11. 4. BKMB – KLH (18.10)
3. zápas: středa 14. 4. KLH – BKMB (17.30)
4. zápas: čtvrtek 15. 4. KLH – BKMB (17.30)
případný 5. zápas: neděle 18. 4. BKMB – KLH
případný 6. zápas: úterý 20. 4. KLH – BKMB
případný 7. zápas: čtvrtek 22. 4. BKMB – KLH
JAK ZÍSKAT VSTUPENKY:
Majitelé permanentek (stání i sezení) po předložení permanentky obdrží vstupenky zdarma. To platí jak pro předprodej (pátek), tak pro prodej na pokladně. Pokladny budou otevřeny jednu hodinu před začátkem utkání. Předprodej začal ve čtvrtek na sekretariátu BK od 10 hodin a probíhá do 15 hodin, v pátek to samé.
Fanoušci, kteří mají permanentky přes OS Kovo Škoda, si musí lístky vyzvednout na vedení odborů.
KLH CHOMUTOV:

Brankáři:
Miroslav Hanuljak, Jan Chábera, Tomáš Závorka.

Obránci:
František Bombic, Tomáš Brňák, Jakub Grof, David Hájek, Libor Hlubuček, Ondřej Malinský, Martin Mazanec, Aleš Pavlas, Marek Posmyk,
Lukáš Pulpán, Josef Revay, Jakub Trefný, Atvars Tribuncovs, David Všetečka.

Útočníci:
Jakub Bauer, Ladislav Boušek, Petr Domin, Radek Duda, Václav Eiselt, Ondřej Fiala, Jiří Gombár, Jaroslav Hašek, David Hruška, Michal Jeslínek, Petr Jíra, Milan Kraft, Jaroslav Kůs, Petr Míka, Stanislav Mikšovic, Tomáš Polanský, Milan Procházka, Zdeněk Skořepa, Martin Trochta.

Trenér:
Radim Rulík.
Výsledky vzájemných zápasů od sezony 2005/2006:

2005/2006 – základní část

13. kolo: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 2:1
26. kolo: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 3:0
39. kolo: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 4:2
52. kolo: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 3:1

2005/2006 – čtvrtfinále play-off
1. zápas: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 3:0
2. zápas: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 1:0
3. zápas: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 2:3 sn.
4. zápas: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 1:2

2006/2007 – základní část
8. kolo: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 1:2
21. kolo: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 6:2
34. kolo: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 4:5
47. kolo: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 4:1

2007/2008 – základní část
4. kolo: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 3:4 pp.
11. kolo: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 2:5
34. kolo: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 6:1
41. kolo: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 2:3

2007/2008 – finále play-off
1. zápas: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 2:1 sn.
2. zápas: BK Mladá Boleslav – KLH Chomutov 4:1
3. zápas: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 5:6 sn.
4. zápas: KLH Chomutov – BK Mladá Boleslav 2:3