BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 6:8

Naprosto šílenou první třetinu viděla v neděli Ško-Energo Arena. Boleslav zažila vstup z říše pohádek. První minuta a Tomáš Divíšek otevřel skóre. Po pěti minutách v přesilovce tečoval Mikušovu bombu do břevna Matějovský. Odtud se kotouč odrazil do pardubického brankáře Svobody, aby doklouzal do branky. A hned po vhazování zlomil sebevědomí hostujícího gólmana Hay střelou z půlky hřiště.

Boleslavský tlak ukončila dlouhá nevyužitá přesilovka pět na tři.

Pak ale přišla po sobě jdoucí série tří pardubických přesilovek a bylo po pohádce. Nejprve Nakládal a Bartek zmenšili boleslavský náskok na minimum.
Pak kotouč srazil za Valentova záda dokonce vlastní obránce Mikuš. Když se v 16. minutě trefil ještě Starý, byl hororový scénář dokonán.

Nakonec ale první třetina končila v příjemnějším duchu, protože další zápletku zápasu nastavil svým vyrovnáním Bahenský.

Vstup do druhé části měli opět drtivý Boleslavští, když si opět zahráli dlouhou dobu ve dvojnásobné výhodě, ale opět neúspěšně.

Přestřelka ale pokračovala! Dvoubrankový náskok pro perníkáře vystříleli během jedné minuty Somík s Kolářem. Za Boleslav odpověděl Bahenský, ale opět Kolář zajistil hostům vedení 7:5 po dvou třetinách.

Do hry vrátil krásnou střelou od modré Esa Lehikoinen a domácí měli čtvrt hodiny hry na vyrovnání. Ta se ale vymknula zaběhnutému trendu zápasu.
Pouze v poslední minutě skóroval Pineault do prázdné branky.

Vladimír Hiadlovský (Mladá Boleslav): „Měli jsme fantastický začátek. Po pěti minutách jsme vedli 3:0 a s hrou byla spokojenost. Přesilovka pět na tři mohla rozhodnout, ale pak přišla série oslabení a soupeř vyrovnal. Pardubice se dokonce dostaly i do vedení, nám se podařilo ještě vyrovnat. Na začátku druhé třetiny měl tutovou šanci Divíšek a pak i Tvrdík. Neproměnili jsme to, soupeř odskočil, a i když jsme dali kontaktní gól, vyrovnat se nám už nepodařilo. Škoda, měli jsme to dobře rozehrané a nemáme ani bod.“
Pavel Hynek (Pardubice): „Byl to atraktivní duel pro diváky, pro trenéry nikoliv. Měli jsme špatný začátek, inkasovali jsme hned v první minutě a za pět minut to bylo 0:3. Důležité bylo, že jsme přestáli dlouhé oslabení ve třech, kdy soupeř mohl dát čtvrtý gól. Pak jsme se v přesilovkách dokázali vrátit do zápasu a od druhé třetiny jsme se zvedli a byli o gól lepší.“
Branky a nahrávky: 1. Divíšek (Nouza), 5. Matějovský (Divíšek, Mikuš), 6. Hay (Lehikoinen), 20. Bahenský (Plodek, Štefanka), 32. Bahenský (Štefanka), 45. Lehikoinen (Bahenský) – 12. Nakládal (Bartek, Kaberle), 13. Bartek (Somík, Nakládal), 13. Koukal, 16. Starý (Špirko, Kočí), 28. Somík (Bartek, Koukal), 28. Kolář I (Píša, Špirko), 35. Kolář I, 60. Pineault (Píša)

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3230.

Boleslav: Valent (21. Schwarz) – Hay, Marušák, Lehikoinen, Čížek, Macháček, Žabka, Mikuš – Matějovský, Divíšek, Nouza – Bahenský, Štefanka, Plodek – Boháč, Vrbata, Tvrdík. Trenér: Holaň.

Pardubice:
Svoboda (6. Růžička) – Kaberle, Kočí, Píša, Mezei, Kolář II, Jillson, Nakládal – Somík, Koukal, Bartek – Starý, Špirko, Kolář I – Pineault, Buchtele, Radil – Nahodil, Zohorna, Rákos. Trenér: Jandač.