BK Mladá Boleslav - HC Moeller Pardubice 1:2

Další prohra na domácím ledě, další bodová ztráta před vlastním publikem. Tentokrát nestačili hokejisté Mladé Boleslavi na soupeře z Pardubic.

V domácí brance se objevil Filip Šindelář, neboť brankářskou jedničku Marka Schwarze nepustilo do branky nachlazení, i přestože dopolední trénink s týmem absolvoval.

Hvězdou utkání se však stal jeho protějšek v pardubickém dresu – slovenský brankář Ján Lašák, jenž přiváděl domácí střelce k zoufalství. To potvrdil i boleslavský obránce Lukáš Zíb, který si v první třetině sám na Lašákovi vylámal zuby: „Chytal dneska opravdu perfektně. Při té mojí šanci si mě doslova vychutnal, protože mi připravil past a do ní mě chytil.“

Přitom o čisté konto přišel Lašík už v páté minutě, kdy si jej z trestného střílení, které nařídil hlavní sudí za faul Snopka na Padělka, doslova chutnal specialista této disciplíny Tomáš Nouza.

Bohužel to byla poslední boleslavská radost v zápase. Pardubice si přichystaly bleskovou odpověď. Za minutu totiž šťastně prostřelil Šindeláře Starý. V deváté minutě už hosté vedli 2:1. A opět to byla branka šťastná, respektive pro domácí smolná. Odražený kotouč poslal z nulového úhlu na branku Tomáš Zohorna a domácí brankář Šindelář si kopl puk do branky. Domácí kapitán Richard Král řekl: „Bohužel se Pardubice dostaly do vedení, což jsme nechtěli, protože oni skvěle brání.“

Druhou třetinu odehráli domácí většinou v oslabení. „Druhá třetina nás stála množství sil, protože jsme se nechávali zbytečně vylučovat,“ lamentoval po zápase domácí trenér Šindel. Pardubice si vytvořily množství šancí, ale zvýšit náskok nedokázaly. Asistent pardubického trenéra Jiří Seidl nevyužitých šancí litoval: „Škoda, že jsme nedokázali zápas ve druhé třetině rozhodnout. Poté jsme o výsledek museli bojovat až do poslední minuty, což nás stálo zbytečně moc sil.“

Ve třetí části hry domácí zabrali, ale puk za Lašáka již nedostali.

Branky a nahrávky: 5. Nouza – 6. Starý (Koukal, Kolář), 9. Zohorna.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Jelínek, Pavlovič. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3620. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:0.

Boleslav: Šindelář – Jindra, Novák, Bauer, Kočí, Schnabel, Zíb, Mocek, Moravec – D. Vrbata, Handlovský, Gajovský, Benda, Rod, Král, Nouza, Boháč, Klimenta, Sýkora, Pšurný, Padělek. Trenér: Šindel.

Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Šeda, Havíř, Píša, Kolář, Lojek, Zukal – Cetkovský, Divíšek, Pivko, Kolař, Koukal, Starý, Zohorna, Blažek, Somík, Klejna, Semorád, Rákos. Trenér: Sýkora.