BK Mladá Boleslav - HC Mountfield 1:2

Průměrné utkání druholigové úrovně. Tak lze v krátkosti charakterizovat úterní duel Mladé Boleslavi s Jihočechy.

Mladá Boleslav nepřipomínala tým, který bezpodmínečně musí vyhrát, aby si udržel naději na vyhnutí se baráži. Ta nakonec Boleslavské nemine, neboť jejich prohra v kombinaci s výhrou Znojma na kladenském ledě znamená poslední místo v extraligové tabulce.

Boleslav kupila jednu chybu za druhou

Budějovice nastoupily do zápasu aktivně s evidentní touhou zápas co nejdříve rozhodnout. První se však paradoxně radovali domácí borci. Nouzovo nahození od modré zůstalo brankáři Turkovi skryto v chumlu těl a puk tak pomalu doklouzal až za jeho záda. Budějovický trenér Jan Tlačil to komentoval: „Vstoupili jsme do zápasu lépe, ale paradoxně to byl soupeř, kdo se ujal vedení.“

Domácí však kupili v obraně obrovské množství zbytečných chyb a tak bylo vyrovnání pouze otázkou času. Přišlo ve 12. minutě, kdy dokázal beze zbytku využít únik dvou proti jednomu Hudec.

Šindel: První třetina byla katastrofální!

Domácí trenér Jaromír Šindel samozřejmě nemohl být spokojen: „Byla to katastrofální první třetina. Nejhorší co jsme doma letos předvedli.“ A pokračoval: „Hráči měli v hlavách to reálné nebezpečí baráže víc, než bylo zdrávo. Hodně se to projevilo na našem výkonu.“

Rozhodující moment zápasu přišel ve 39. minutě, kdy procedil kotouč do sítě Gulaš. „Vedení jsme si určitě zasloužili, přišlo po našem tlaku,“ řekl českobudějovický kouč Tlačil.

Mladá Boleslav se téměř na nic nezmohla a po jalovém výkonu před nespokojeným domácím publikem má definitivní jistotu baráže.

„Na jednu stranu jsem rád, že ta tahanice o poslední místo už skončila. Alespoň teď budeme mít dostatek času dobře se připravit na baráž,“ uzavřel Šindel.

Branky a nahrávky: 5. Nouza (Novák, Král) – 12. Huml (Hudec, Melichárek), 39. Gulaš (Šimánek, Melichárek)

Rozhodčí: Šindler, Turčan – Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2820.

Ml. Boleslav: Schwarz – Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Mocek, Bauer – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Padělek, Vrbata, Benda – Pšurný, Kazionov, Sýkora. Trenér: Šindel.

Mountfield: Turek – Mucha, Frolo, Ptáček, Macháček, Poživil, Melichárek, Gřegořek, Sičák – Hřebejk, Vak, Veselý – Hudec, Huml, Melichárek – Šimánek, Gulaš, Kotrla – Horák, Mertl, Bílek. Trenér: Tlačil.