BK Mladá Boleslav - HC Benzina Litvínov 3:2 SN

Krůček po krůčku stahují hokejisté Mladé Boleslavi ztrátu na předposlední Kladno. Ta byla v jednu chvíli až třináctibodová. Její aktuální výše? Pět bodů. Kladno totiž, narozdíl od Boleslavi, doma nebodovalo, když doma prohrálo s Karlovarskými 0:4. Naopak Bruslařský klub doma vydřel dva body v nájezdech nad Litvínovem. Pro jejich nového trenéra Kýhose, to byla první porážka na střídačce Chemiků.

První šanci zápasu měl sice Litvínov, pak ale přišel drtivý desetiminutový tlak domácích. Z něho dokázala Boleslav vytěžit úvodní gól zápasu. Postaral se o něj kapitán Tomáš Divíšek, který byl tradičně důrazný na brankovišti. Ve druhé polovině první části ale Boleslav polevila a do šancí se začali dostávat Chemici. Ti byli za svou aktivitu odměněni vyrovnávacím gólem Michala Trávníčka.

Jestli Boleslav něco neumí, pak to jsou dvojnásobné přesilovky. Po dvou po sobě jdoucích faulech na drzého Nouzu, hráli domácí skoro dvouminutovou přesilovku pět na tři. Nejprve minul kotouč Pabiška, těsně po skončení trestu Lukeše nastřelil faulovaný Divíšek tyčku. Ale ani nařízený nájezd brankou neskončil. "Měl jsem tam velkou šanci, ale puk se špatně odrazil a já ho prostě netrefil," litoval nevyužíté příležitosti boleslavský útočník Lukáš Pabiška. Ten naskočil do zápasu po absenci, zaviněné zdravotními obtížemi. "Byly to spíš takové drobné šrámy, ale nastřádalo se jich hodně najednou," mluvil o svém zranění boleslavský forvard.

Jak se dá sehrát pět na tři do prázdné branky, ukázali domácím Litvínovští. Téměř vzápětí totiž putovali na trestnou současně Žabka s Hykou a hosty do vedení poslal Viktor Hübl.

Po 24 vteřinách třetí třetiny si famózně hrající Tomáš Nouza udělal v útočné třetině okružní jízdu kolem žlutočerných kuželů a bylo vyrovnáno. Domácí mohli strhnout vedení na svou stranu ve třech přesilovkách, hosté si vytvořili tlak v samotném závěru třetiny.

I v prodloužení si Boleslav zahrála přesilovku, ale ani osmá početní výhoda v zápase úspěšná nebyla. Úspěšný ale byl David Vrbata v následných nájezdech a jelikož byl jediný, urvala Boleslav druhý bod. Jeho spoluhráče Lukáš Pabišku tak nemusel nakonec mrzet jeho neproměněný nájezd ze druhé série. "Byla to škoda, protože už jsem vlastně brankáře Volkeho překonal, ale pak jsem překonal sám sebe," komentoval s úsměvem nedotažený blafák boleslavský útočník.

Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Pabiška), 41. Nouza, RN Vrbata – 19. Trávníček (Černošek), 37. Hübl (Lukeš, Černošek)

Rozhodčí:
Šír, Hrubý – Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3920.

Boleslav: Schwarz – Hay, Marušák, Lehikoinen, Chaloupka, Macháček, Žabka, Benda, Mikuš – Boháč, Divíšek, Gajovský – Pabiška, Tvrdík, Vrbata – Matějovský, Štefanka, Bahenský – Hyka, Nouza, Plodek. Trenér: Holaň.

Litvínov:
Volke – Černošek, Stříteský, Švarný, Poživil, Kubát, Gula, Skuhrovec – Lukeš, Hübl, Kubinčák – Černý, Jenáček, Kracík – Trávníček, Rindoš, Jánský – Majdan, Gerhát, Bojer. Trenér: Kýhos.