BK Mladá Boleslav - HC Bílí Tygři Liberec 2:3 PP

Úvod posledního letošního hokejového zápasu na boleslavském ledě mnoho krásy nepředvedl. Lze dokonce říci, že v první dvacetiminutovce mělo utkání s extraligovým zápasem společné snad jenom kluziště. Úrovní lze první dvacetiminutovku přirovnat k zápasu II. národní ligy Řisuty – Klatovy.

Hosté se do šance dostali jenom při dvou přesilovkách a to je ještě slovo šance, značně nadsazené. Domácím se pro změnu nedařilo vůbec nic. Svůj den neměli ani čárový rozhodčí, kteří si pravidlo o zakázaném uvolnění vykládali po svém. Jedna situace ale zvedla domácí fanoušky ze sedadel. Při početní výhodě domácích totiž zastavila Štefankovu teč až tyčka liberecké branky.

Přesto se Štefanka dočkal. Po pěti minutách hry ve druhé třetině se vrhl tygřím skokem za zdánlivě ztraceným kotoučem a poslal Boleslav do vedení. Z něj se ale domácí radovali sotva minuty, když bleskově srovnal Víšek. Další minuta – 2:1. Divíšek doráží do branky Žabkovu střelu a tragikomická první třetina je zapomenuta. A Tygři znovu chystali odpověď, ale Schwarz byl tentokrát proti.

Ve třetí části hry mohl zvýšit náskok Vrbata, ale místo zakončení ještě zkoušel přihrávat Bahenskému. Pak se sám před Schwarzem zjevil Hořava, ale ani jednou ze tří střel sedícího Schwarze nepřekonal.

Metrostav Arena pomalu začínala doufat ve tři body, ale pět minut před koncem si vyjel přes Marušáka před branku Trončinský a pod Schwarzem srovnal.

Následné prodloužení trvalo jen dvě minuty. Pak vypálil Víšek a bylo vymalováno.

Branky a nahrávky: 25. Štefanka (Barney), 27. Divíšek (Žabka) – 26. Víšek (Výtisk), 55. Trončinský, 62. Víšek (Podkonický)

Rozhodčí: Hodek, Turčan – Kis, Prchal. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3820.