Ml. Boleslav – Liberec 2:5

Zápas domácímu týmu vůbec nevyšel. Liberec lépe bruslil, napadal a také střílel branky. Dvě dokonce ve vlastním oslabení.

Skóre zápasu otevřeli hosté. Jmenovitě Andrej Podkonický, jenž přivítal nového boleslavského brankáře Marka Schwarze v extralize brankou v deváté minutě.

Domácí brankář nebyl po zápase se svým výkonem zcela spokojen: „Určitě jsem si návrat domů představoval jinak. Myslím, že tak tři z těch pěti gólů jsem chytit mohl.“

Jiný názor měl trenér Jaromír Šindel: „Na Markově výkonu se určitě podepsalo to dlouhé cestování, ale svým výkonem dnes nezklamal.“

Podobné uvítání si ale připravil domácí kapitán Richard Král i pro finského golmana v brance Liberce. Běžela jedenáctá minuta a osamocený Král Leinonena na brankovišti doslova ukličkoval.

Po hříchu to byl poslední radostný moment pro domácí fanoušky, kteří ve spolupráci s početnou libereckou návštěvou vyprodali Metrostav Arenu.
Brankový účet první dvacetiminutovky totiž uzavřel opět Podkonický.

Domácí byli ve druhé třetině na ledě doslova marní a skvěle hrající Liberec je přehrával. S tím souhlasil i boleslavský trenér Šindel: „Liberec nás předčil úplně ve všech činnostech. Dnes zaslouženě vyhrál.“ V prostřední části hry se o navýšení náskoku postarali Nedorost a boleslavský odchovanec Václav Pletka.

Liberec se v poslední dvacetiminutovce nikam netlačil a hlídal si svoje vedení. To potvrdil i nejlepší muž zápasu Andrej Podkonický: „Důležité bylo, že jsme se dostali do vedení a to jsme si v závěru obrannou hrou hlídali.“

Navíc další Libereckou branku přidal Víšek, dokonce ve vlastním oslabení. Tím napodobil Podkonického, jemuž se podobný kousek podařil už při prvním gólu.

„Pokud dostaneme dva góly při vlastní přesilovce, nemůžeme uspět,“ řekl domácí obránce Jan Novák.

Navíc Boleslav přišla o Davida Vrbatu, jenž odjel už v první třetině s vykloubeným ramenem. „S Davidem to nevypadá dobře,“ komentoval zranění Šindel.