BK Mladá Boleslav - HC Bílí Tygři Liberec 2:1

Do Mladé Boleslavi zavítali Bílí Tygři z Liberce. Na sever Čech se však vracejí s prázdnou.

Na liberecké střídačce si odbyl extraligovou premiéru nejmladší trenér v soutěži – teprve třicetiletý Filip Pešán. Boleslavský debut mu však po porážce zhořkl.

Tygři vtoupili do zápasu lépe než domácí a po oboustranně opatrném úvodu otevřel v polovině úvodní dvacetiminutovky skóre Kašpařík, který dokázal využít chyby domácího obránce Schnabela, který si zby-tečně hrál s kotoučem za vlastní klecí.

Poté následovala série vyloučení, při které se domácímu celku naskytla zhruba minutová přesilovka čtyř proti třem. Boleslavští dokázali soupeře zamknout před Hniličkou, ale hostujícího gólmana nepřekonali. Navíc ještě mohli děkovat Cháberovi v opačné brance, který zneškodnil únik Blatného.

V úvodu druhé třetiny mohli Tygři zvýšit svůj náskok, ale šance Zíba a Blatného zůstaly nevyužity. A tak udeřilo na druhé straně. Jan Benda nejprve minul branku, když se snažil chytře přehodit Hniličku, ale poté jej našel u pravé tyče Martin Čech a Benda jenom zametl kotouč do prázdné branky.

Vyrovnávací branka paradoxně nabudila hosty, kteří chtěli opět vrátit výhodu vedení na svou stranu. Proti však byl skvěle chytající Chábera, jenž měl i notnou dávku štěstí, jako při nájezdu Nedvěda, kdy puk ora-zítkoval horní tyčku brankové konstrukce. Štěstí se Boleslavských drželo i nadále. Těsně před koncem totiž nadvakrát překonal Hniličku Roman Tomas. Regulérnost gólu musel ověřovat hlavní rozhodčí Šindler u videa.

V závěrečné třetině zatlačili Tygři domácí před Cháberu, ale v zakončení to byla obehraná písnička. Šest minut před koncem zahodili svou největší šanci, kdy kotouč poskakoval domácím brankovištěm, ale nikdo jej do Cháberovi klece protlačit nedokázal.

Branky a nahrávky: 29. Benda (Čech, Tomas), 40. Tomas (Benda, Schnabel) - 11. Kašpařík (Vantuch).

Rozhodčí: Šindler – Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. Diváci: 3920. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0.

Ml. Boleslav: Chábera - Bauer, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Marušák, Jindra - Gajovský, Král, Nouza - Rod, Handlovský, Mocek - Benda, Tomas, Barinka - Čech, Boháč, Sýkora – Eiselt. Trenér: Šejba.

Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Modrý, Hunkes, Derner, Hruška - Kájínek, Šimánek, Kašpařík -Pletka, Podkonický, Nedvěd - Pabiška, Klimenta, Plodek - Dušek, Vantuch, Blatný – Šachl. Trenér: Pešán.