BK Mladá Boleslav - Kometa Brno 2:3

Ve čtvrtém kole skupiny o udržení přivítala Boleslav brněnskou Kometu.

Úvodní šanci zápasu věnovali hosté Richardu Královi, ten ale sám před Hovim pálil pouze do jeho výstroje. Finský brankář v brněnských službách se pasoval do hlavní role zápasu, když přiváděl domácí střelce k šílenství.

Klíčové pro skóre zápasu byly přesilovky. Jako první se v přesilovce trefilo Brno – bohužel pro Boleslav při té její. Kasík neudržel na modré čáře kotouč, Divíšek společně s Hubáčkem se řítili na Lehikoinena. Prvně jmenovaný zvolil zakončení místo přihrávky, což byla dobrá volba – 0:1.

Boleslav srovnala hned za minutu. K vyloučenému Richterovi přisedl Meidl, a když už se první vyloučený vrátil na led, vypálil Jindra a svým druhým gólem v play-out bleskově vyrovnal.

Druhá třetina začala využitou přesilovkou Komety. Na modré napřáhl Novák a Ovčačík skvělou tečí nedal Schwarzovi šanci. Třetí gól přidalo Brno jak jinak než v přesilovce. Tentokrát od modré střílel Richter, trefil pouze spoluhráče Jakuba Šindela, který poté poslal puk do branky.

Boleslav měla šanci na vyrovnání v další dvojnásobné přesilovce, která trvala téměř dvě minuty, ale všechny puky zastavil skvělý Hovi. Ten měl i pořádnou porci štěstí především po nechtěné teči bruslí Boháče, po níž puk proskákal napříč brankovištěm.

Další gól padl opět v přesilovce, opět od modré, opět do branky napravo od střídaček. Jenže tentokrát už v ní stál finský gólman Hovi, a bylo to bez teče. Druhý Fin na ledě, boleslavský obránce Lehikoinen zaznamenal čistý průstřel. Domácím vlilo snížení novou krev do žil a vzápětí mohl srovnat Král a po něm Pabiška. Blízko gólu byl i Žabka, který při signalizované výhodě trefil tyčku, což potvrdil i videorozhodčí.

Cestu za výhrou v závěru ještě zkomplikoval Dopita, při jehož vyloučení hrála Boleslav v šesti proti čtyřem, ale Hovi odolal i tomuto drtivému tlaku.

Ve druhé zápase play-out porazilo Kladno doma Karlovy Vary 5:1 a poskočilo na třinácté místo před Mladou Boleslavi.

Jiří Šejba, asistent Mladá Boleslav: Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. Po hrozné první třetině, přišla ještě horší druhá. Ve třetí se naše hra rapidně zlepšila a po vstřeleném gólu jsme ožili. Bohužel po vyhraném zápase s Vary jsme namísto potvrzení tří bodů předvedli opět mdlí výkon.

Mojmír Trličík, asistent Brno: Vyhráli jsme počtvrté za sebou, ale dnes to bylo po nejlepším výkonu. Měli jsme velice dobrý pohyb, zlepšili jsme hru dopředu. Opět nám výborně zachytal Hovi. Mohli jsme odskočit na výraznější rozdíl, ale domácím se podařilo snížit. V závěru jsme se štěstím a díky obětavosti dotáhli zápas do vítězného konce.
Branky a nahrávky: 16. Jindra (Pabiška, Král), 49. Lehikoinen (Macho) – 15. Divíšek (Hubáček, Novák), 22. Ovčačík (Novák, Procházka), 35. Šindel (Richter, Mojžíš).

Rozhodčí: Zubzanda, Pešina – Prchal, Kis. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2720.

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Kubeš, Kasík, Duben, Frolo, Šterbák, Jiruš – Bahenský, Sýkora, Handlovský – Sup, Král, Pabiška – Macho, Boháč, Fabuš – Nouza, Vrbata, Gajovský. Trenér: Tlačil.

Brno: Hovi – Bičánek, Kempný, Richter, Houdek, Ovčačík, Novák, Mojžíš, Zubíček – Dopita, Erat, Dlouhý – Procházka, Divíšek, Hubáček – Brabenec, Šindel, Huml – Ludvík, Meidl, Varaďa. Trenér: Jeřábek.